Tatar ve eşi Sibel Tatar, sanatçı Ediz Hun’la bir araya geldi

7 Mayıs 2024

Güncelleme: 7 Mayıs 2024

A
A

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve eşi Sibel Tatar, Türk sinema sanatçısı Ediz Hun ve eşi Berna Hun ile Çağlayan'daki bir etkinlikte bir araya geldi. Tatar çifti, Ediz Hun ve eşiyle birlikte geçmişe dair anıları paylaştı.

ZgotmplZ

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve eşi Sibel Tatar, Kıbrıs Şehitlerini Anma Platformu’nun, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50’nci yıl dönümü dolayısıyla düzenlediği program kapsamında, ülkede bulunan Türk sinema sanatçısı Ediz Hun ve eşi Berna Hun ile bir araya geldi.

Tatar ve Hun çiftleri, Çağlayan’da birlikte yemek yedi.

Cumhurbaşkanı Tatar, 1974’te Kıbrıs Barış Harekatı’ndan iki buçuk ay önce ödül almak için ülkeye gelen ve Kıbrıs Türk Kuvvetler Alay Komutanlığı’nı da ziyaret eden Ediz Hun’u, eşi Berna Hun ile birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde görmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Ediz Hun ise konuşmasında 6 Mayıs 1974’te Türkan Şoray’la birlikte Kıbrıs’a geldiklerini belirterek, 50 yıl sonra aynı gün adaya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Ediz Hun, rahatsızlığı nedeniyle Kıbrıs’a gelemeyen Türkan Şoray’ın selamlarını iletti.


 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar