Üstel'in Azerbaycan mutluluğu: Türkiye haricinde ilk kez saygıyı, ilgiyi ve yakınlığı gördük

13 Ekim 2023

A
A

Bakü’de Azerbaycanlı konukları ağırlandığı yemeği katılan herkesin bundan sonraki atılacak çok daha büyük ve önemli adımlara hazır olduğunu kaydeden Başbakan Üstel, "Bunun zamanının geldiğini o salondaki herkes yüreğinde hissetti." dedi.

ZgotmplZ Ünal Üstel / Facebook

Başbakan Ünal Üstel, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştirilen, KKTC’den önemli sayıda sivil toplum kuruluşu, oda ve birlik temsilcisinin yanında önemli sayıda Azerbaycan milletvekili, bakan, sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve iş insanının katıldığı KKTC Kültür ve Tanıtım Günleri açılış gala gecesini değerlendirdi.

Üstel, geceyi, “3 devlet, tek millet söyleminin teyidi ve KKTC ile Azerbaycan arasındaki, diplomatik, kültürel ve ekonomik ilişkilerin gelişmesi adına bugüne kadar atılmış en büyük adım” olarak niteledi.

Geceye katılan pek çok Azerbaycanlı siyasetçi ile görüşme şansı bulduklarını da ifade eden Başbakan Üstel, “Geceye katılan herkes bundan sonraki atılacak çok daha büyük ve önemli adımlara hazır. Bunun zamanının geldiğini o salondaki herkes yüreğinde hissetti. Bize burada gösterilen saygıyı, ilgiyi ve yakınlığı, Anavatan Türkiye haricinde dünyanın hiç bir dünya ülkesinde görmedik. Azerbaycanlı kardeşlerimize ev misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

Mevlana'nın "Aynı dili konuşanlar değil aynı duyguları paylaşanlar anlaşırlar" sözünü de hatırlatan Üstel, "Bakü’de aynı dili konuşuyoruz hem de aynı duyguları paylaşıyoruz. Bunu görmek bizi çok mutlu etmiştir.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar