Trafikte toplu taşımın ve eğitimin önemine dikkat çekildi

15 Şubat 2024

Güncelleme: 15 Şubat 2024

A
A

Trafik kazalarında ölümlerin peş peşe gelmesi sonrası CTP Trafik Eğitim Parkı'nı ziyaret ederek, paydaşların sorunla ilgili koordineli çalışması gerektiğine dikkat çekti.

ZgotmplZ

Önceki gün meydana gelen trafik kazasında biri çocuk iki kişinin hayatını kaybetmesi ile ülkede 2024 yılı başı itibariyle trafikte yitirilen insan sayısı 6 kişi oldu.

Trafikte yaşanan bu gelişmenin hemen sonrasında ise Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP)'nin ziyareti dikkat çekti.

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman ve bazı milletvekilleri, Mehmet Zeki Avcı başkanlığındaki Trafik Kazalarını Önleme Derneği’ni Trafik Eğitim Parkı’nda ziyaret etti. 

Trafik Eğitim Parkı’nı yerinde inceleme fırsatı yakalayan Erhürman ve beraberindeki heyet, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı, yaşanılan sorunları dinledi. 

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman ziyarette yaptığı konuşmada, toplu taşımacılığın önemine işaret etti. 

Nüfus planlamasının her alanı olduğu gibi trafiği de etkilediğini vurgulayan Erhürman, eğitimin önemine de dikkat çekti. 

Görüşmede ayrıca, trafik sorunun günlük hayatın en can yakıcı sorunlarından biri olduğuna da işaret edildi ve söz konusu sorunla ilgili tüm paydaşlarla koordineli bir şekilde çalışma yapılması gerekliliğinin altı çizildi. 

Tufan Erhürman’a ziyaret sırasında milletvekilleri Ürün Solyalı, Filiz Besim ve Sami Özuslu da eşlik etti. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar