Şenkul'dan sert çıkış: 4-5 memur tüm Girne'ye nasıl yetişecek?

24 Eylül 2023

A
A

Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, "Açık havada yüksek sesli müzik yapılıyor, insanlar Çevre Dairesi'ni arıyor ulaşmıyor, ulaşsa ne olacak zaten 4-5 memur tüm Girne'ye nasıl yetişecek?" diye sordu.

ZgotmplZ MYK Haber

 Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada vatandaşların Çevre Dairesi'ne ulaşamadığını söyledi. 

Şenkul açıklamasında, "Açık havada yüksek sesli müzik yapılıyor, insanlar Çevre Dairesi'ni arıyor ulaşmıyor, ulaşsa ne olacak zaten 4-5 memur tüm Girne'ye nasıl yetişecek? Vatandaşların Çevre Dairesi'ne ulaşamadığı zaman ise polisi aradığını ancak belediyeyi arayın yanıtını alıyor. Sorun değil belediyeyi arasın vatandaş, biz sorumluluğumuz olmadığı bir konuda kent güvenlik ekiplerimiz ile müdahale edip, uyarı ve cezalar yazıyoruz, tekrarlaması halinde işletme izni iptali yapacağımızı söylüyoruz. Daha önce de söylediğim gibi müzik izni konusunda da artık belediyelere yetki devri zamanı gelmiştir. Don Kişot gibi yel değirmenleri ile savaşmaktan yorulduk.

Devlet sahayı terk etti, vatandaşın tek dayanağı belediyeler kaldı bari yetkiyi de verin ki bizim de elimiz yasal olarak güç olsun.
Ha yok biz yapacağız diyorsanız, lütfen herkes sorumluluğunu yapsın artık." 
ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar