Şampiyon Melekler'in adını yaşatmak için bir proje daha

17 Mayıs 2024

Güncelleme: 17 Mayıs 2024

A
A

Şampiyon Melekler'in adlarının yaşatmak adına, Yeniboğaziçi'nde yapılacak sosyal tesis için 9 dönümlük alanın devrine ilişkin, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı ile Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği arasında protokol imzalandı.

ZgotmplZ

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı ile Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği arasında Şampiyon Melekler'in adlarının yaşatılacağı sosyal tesis yapılacak alanın devri ile ilgili protokol imzalandı. 

Yeniboğaziçi'nde yer alan 9 dönümlük rekreasyon alanının devrine ilişkin protokole, Başbakan Ünal Üstel’in katılımıyla, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş ile Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Başkanı Ruşen Karakaya imza koydu.

Başbakan Ünal Üstel, Şampiyon Melekler'i ömür boyu unutmayacakları ve unutturmayacaklarını söyledi 

Çocukları her zaman yapılacak etkinliklerde, düzenlemelerde adlarının nesilden nesile aktarılması için kalıcı eserlere Dernekle birlikte imza atılacağını ifade eden Üstel, bugün de o günlerden biri olduğunu belirtti.

“Adalet yerine gelene kadar sürecin takipçisi olacağız” diyen Üstel, 12 Haziran'da yine ailelerle hep birlikte mahkeme sonuçlanıncaya kadar Adıyaman’da olacaklarını söyledi, Üstel, “Adalete güveniyoruz” dedi. 

Beklenen kararın verileceğine inanç belirten Üstel, adalet sağlanana kadar davanın takipçisi olacaklarını söyledi.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş da, Adıyaman’daki depremde yaşamını yitiren çocukların acısını yüreklerinde taşıdıklarını söyledi. 

Hukukun üstünlüğüne inandığını belirterek, sorumluların en ağır cezayı alacaklarına inanç belirten Çavuş, Şampiyon Melekler'in anılarını ve adlarını yaşatmak adına Yeniboğaziçi bölgesinde sosyalleşme alanı yaratmak için 9 dönümlük bir yerin Derneğe tahsis edildiğini kaydetti. 

Çavuş, Şampiyon Melekler'in adlarını yaşatacak her projeye destek vereceklerini de belirtti. 

Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Başkanı Ruşen Karakaya da, 6 Şubat Adıyaman depreminde kaybettikleri Şampiyon Melekler'in adlarını yaşatmak amacıyla çalıştıklarını söyledi. 

“Aileler ve tüm Kıbrıs tek yürek olarak yılmadan pes etmeden adaletin sağlanması ve meleklerin adlarının yaşatılması için söz verdik” diyen Karakaya, çocukların Kıbrıs’ın simgesi olduğunu kaydetti. 

“Geleceğimizi bizden çaldılar, adlarını son nefesimize kadar yaşatmaya devam edeceğiz” diyen Karakaya, aileler olarak hiç durmadan en güzel projelerle meleklerin adlarının yaşatılacağını kaydetti, destek veren herkese teşekkür etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar