Öğrenciler eğitime “uzak” kalmayacak: “Her tablet bir gelecek”

26 Şubat 2021

Güncelleme: 26 Şubat 2021

A
A

“Her tablet bir gelecek” adı altında uzaktan (online) eğitime katkı sağlanması hedefleniyor.

ZgotmplZ

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı, Kuzey Kıbrıs Turkcell ve Telsim arasında uzaktan eğitime destek ve bağış kampanyası protokolü imzalandı. Kampanya’ya “Her tablet bir gelecek” adı verildi.

Protokole, Bakan Amcaoğlu’nun yanı sıra, Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı Başkanı Sezai Sezen, Telsim Genel Müdürü Cenk Alper ve Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdür Vekili Murat Küçüközdemir imza koydu.

UZAKTAN EĞİTİMDE YÜZDE 14’LÜK FİRE

Bakanlık binasında atılan imzaların ardından konuşan Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, ülkede ilk ve orta eğitimde uzaktan (online) eğitime katılımın yüzde 86 olduğunu ama bu oranın yüzde yüze ulaşmasını hedeflediklerini söyledi.

Amcaoğlu, 271 okuldaki 53 bin öğrencinin sürekli, kaliteli eğitimlerini sürdürülebilir kılma amacında olduklarını belirtti.

Bakan Amcaoğlu,  öğrencilerin derslere neden katılamadığını tespit etmek için çalışmalarının sürdüğünü de vurguladı.

 “5 BİNE YAKIN MATERYAL VE BİN 500 İNTERNET BAĞLANTISI EKSİK”

5 bine yakın öğrencinin materyal eksikliği ve bin 500’e yakınının da internet bağlantısı eksikliği yaşadığına dikkat çeken Olgun Amcaoğlu, mart ayının 15’ine kadar bütün materyal ve internet eksikliğinin giderilmesi için adımların atılacağını söyledi.

Amcaoğlu, “Her tablet bir gelecek” kampanyasına vatandaşların da SMS  ya da Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı’nın açtığı banka hesapları aracılığıyla katkı yapabileceğini vurguladı.

İLK BAĞIŞ DESTEĞİ GELDİ

Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı Başkanı Sezai Sezen, açılan ilk hesaba bir iş adamından 14 bin TL yatırıldığı müjdesini verdi.

TELSİM’DEN 300 ÖĞRENCİYE İNTERNET

Telsim Genel Müdürü Cenk Alper de, bakanlığın göstereceği 300 ihtiyaçlı öğrenciye evde internetini eğitim öğretim yılı sonuna kadar ücretsiz karşılayacaklarını açıkladı.

KUZEY KIBRIS TURKCELL’DEN 300 ÖĞRENCİYE İNTERNET VE CİHAZ DESTEĞİ

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdür Vekili Murat Küçüközdemir ise “mebnet” altyapısına erişim için 6 GB’lık erişim desteğini vermeye devam ettiklerini söyledi. 9 bin 500 öğrencinin şu anda “mebnet”e mobil üzerinden eriştiği bilgisini verdi.

Küçüközdemir, Kuzey Kıbrıs Turkcell’in de proje kapsamında 2020-21 öğretim yılı süresince 300 öğrencinin internet ve internet erişimi için ihtiyacı olacak cihazlarını da temin edeceklerini söyledi.

ORTAK SMS KAMPANYASI

Murat Küçüközdemir ayrıca Kuzey Kıbrıs Turkcell ve Telsim’in ortak SMS kampanyası düzenleyeceğini, 7171’e gönderilecek bağışlarla bu projeye katkı konulacağını kaydetti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar