LÖSEV'in 25'inci yılında lösemili çocuklar Londra'yı gezecek

25 Ekim 2023

Güncelleme: 20 Kasım 2023

A
A

LÖSEV yurt dışı gezilerine devam ediyor. Lösemi ile mücadele eden ve tedavi süresince LÖSEV’den destek alan çocuklar, özel bir proje ile dünyayı geziyor. Lösemili çocuklar bu sefer, İngiltere’nin başkenti Londra’yı gezecek.

ZgotmplZ

Türkiye'de bulunan Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV) 25 yılını kutlarken, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek vermek amacıyla Türkiye’nin farklı illerine geziler düzenlediği gibi yurt dışı gezileri de düzenliyor.

Lösemili çocuklar bu sefer, İngiltere’nin başkenti Londra’yı gezecek. Geziye iyileşen ve tedavisinin son aşamasındaki 6 çocuk katılacak.

Buckingham Sarayı, St James Sarayı ve Parkı, Trafalgar Meydanı, Kraliyet Atlı Muhafız Birliği, Westminster Parlamento Binası, Westminster Kilisesi, Big Ben, London Eye gibi Londra’nın sembol binalarının görüleceği geziye gönüllüler ve bağışçılar destek verecek.

"LÖSEV OLARAK 25'İNCİ YILIMIZDA UMUT VE SEVGİ SUNMAYA DEVAM EDİYORUZ"

Geziyi düzenleyen LÖSEV yetkilileri ise projeyi şöyle anlattı:

“LÖSEV olarak, uzun yıllar lösemi tedavisi görmüş ve bu mücadeleyi başarıyla tamamlamış çocuklarımıza umut ve sevgi sunmaya devam ediyoruz. 25. yılımızı, bu değerli çocuklarımızı onurlandırmak ve yaşamlarına unutulmaz anılar eklemek için özel bir yolculukla taçlandırıyoruz. Londra'ya yapılacak bu gezi, çocuklarımıza kültürel deneyimlerin yanı sıra dünyanın en büyüleyici şehirlerinden birini keşfetme fırsatı sunacak. Ayrıca, bu seyahat, çocuklarımızın geleceğe dair daha büyük umutlar taşımalarına, hayata bağlanmalarına ve lösemiyle mücadeledeki kararlılıklarını takdir etmelerine yardımcı olacaktır.”

Lösemili çocuklara gönüllülerin ve bağışçıların destekleri ile unutulmaz bir gezi sunabildiklerini dile getiren LÖSEV yetkilileri, herkesi destek olmaya davet ediyor. Siz de lösemi ve kanser ile mücadele eden çocukların gülümsemesine katkıda bulunmak isterseniz en.losev.org.tr adresinden ayrıntılı bilgiye ulaşabililir international@losev.org.tr adresine mail atabilirsiniz.

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı, 1998 yılında Pediatrik Hematolog, Onkolog Dr. Üstün Ezer tarafından Ankara'da kurulan, lösemili ve kanser hastası çocuk ve yetişkinlere yardımda bulunan ve birçok ihtiyacını karşılayan bir vakıftır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar