Londra'da 90'lar gecesi

Hürriyet, 20 Şubat 2024

A
A

Türk pop müziğinin unutulmaz isimleri, Londra'daki hayranlarına 90'ların şarkılarını seslendirdikleri konser ile eğlenceli bir gece yaşattı.

ZgotmplZ

90’lar Türkçe pop konseri Londra’da DJ Ayça Atalay ile ateş gibi başladı. Her yaştan katılımcının koltuklarında duramayıp dans ederek eğlendiği konser, Türkiye ve Avrupa’da çok sayıda takipçisi olan Dj Hakan Küfürdür ile devam etti.

Buram buram 90’lar kokan şarkıların seslendirildiği konser Londra’nın Wood Green bölgesindeki Dominion Centre’da yapıldı. Geceye sayıları 1200’ü aşkın kişi katıldı. 

DJ Ayça Atalay’ın programıyla başlayan gecenin 4 büyük sanatçısından ilki Yonca Evcimik "Abone" şarkısı ile sahneye çıktı. Güçlü bir “merhaba”nın ardından, “Dansçılarım gelemedi, vizeye takıldılar, onların yerine sizler dans edeceksiniz” diyen Evcimik programına "Kendine Gel" şarkısıyla devam etti.

YONCA EVCİMİK, MANSUR ARK VE ÇELİK

Amerikan Doları amblemli kolyesi, uzun siyah çizmeleri ve siyah etekli elbisesiyle Evcimik, Londralı Türkleri şarkılarıyla coşturdu. Sahneyi "Bandıra Bandıra Ye Beni" şarkısının ardından "Maalesef" şarkısıyla Mansur Ark’a devretti.

Ardından Ark, "Aşk Buymuş", "Sana Demedim mi?" dedi. Keyifli bir performansın ardından Mansur Ark sahneyi "Sen Yoluna Ben Yoluma" şarkısıyla sanatçı Çelik’e bıraktı. 

Çelik, programının başında gecenin organizatörüne laf atarak “Bana yaşlandın, senin şarkılarını gençler bilmez” dedi, ben de, “Bahse girelim. İlk 15 dakikada seslendireceğim parçalara eşlik etmezlerse ben 1000 Sterlin vereceğim. Seyirciler benimle birlikte söylerse sen 1000 Sterlin vereceksin” dedim. Akabinde Çelik’in seslendirdiği ilk üç esere de salonun hemen hemen yarıdan fazlası eşlik etti.

GECE BURAK KUT’LA SONLANDI

Bu durum karşısında bahsi kazandığını söyleyen Çelik, “Bu paranın hakkını verip seyircilerin arasından bekâr bir genci alıp Soho’daki Japon pavyonları’na götüreceğim” diyerek seyircileri kahkahaya boğdu. Kırmızı bandanası, ayakkabısı, güneş gözlüğü ve beyaz pantolon, tişörtüyle Çelik, performansını "Ateşteyim" şarkısıyla bitirip sahneyi Burak Kut’a bıraktı. 

Güçlü enerjisi beyaz ceketi, ayakkabısı, siyah t-shirt, pantolon kombini ve akılda kalıcı dans figürleri ile Kut, Londra’nın 90’lar Türkçe pop konserini "Benimle Oynama" şarkısı ile müthiş bir şekilde bitirdi. "Ver Allahım", "Olduğu Kadar, Olmadığı Kader" gibi hafızalarda yer etmiş eserlerde imzası bulunan Burak Kut, sahnede sevenleriyle şarkılarını birlikte söyledi. 

DJ Celil'in de müzik yaptığı geceyi Kemal Bedensel, Naime Kale ve Sheniz Raif Ormandji düzenledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar