KTFF'den Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği'ne destek

21 Eylül 2023

Güncelleme: 22 Eylül 2023

A
A

KTFF, Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği'ne mali destekte bulundu.

ZgotmplZ

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF), Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’ne mali yardımda bulundu.

Okul yapımı için büyük bir çaba içerisine giren dernek adına çeki Dernek Genel Sekreteri Osman Akın ve Yönetim Kurulu Üyesi Recep Kılıç teslim aldı.

Yardım çekini tüm kulüpler adına derneğe teslim ettiğini vurgulayan KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, toplumsal dayanışma adına bu adımı attıklarını söyledi.

Sertoğlu, hem Hatay’da tamamlanan Şampiyon Melekler Köyü için, hem de derneğin Mağusa’da yapılması için düğmeye bastığı okul için katkı koyduklarını belirti.

Hasan Sertoğlu, “Ne yaparsak yapalım, ülkemizi temsil ederken adeta bir cinayete kurban giden çocuklarımızın hakkını ödeyemeyiz. Amacımız, çocuklarımızın, hoca ve velilerinin ismini yaşatmak…” ifadesini kullandı.

Dernek adına dayanışma çekini teslim alan Osman Akın, futbol camiasına, başkan Hasan Sertoğlu şahsında teşekkür ettiğini belirtti. Akın, KTFF’nin dayanışmaya verdiği desteğin önemine vurgu yaparak şunları söyledi:

“Aileler olarak amacımız ülkemizde hayal edilen orta eğitim kampüsünün tamamlanması. Böylelikle hem çocuklarımız, hocalarımız ve birlikte kaybettiğimiz velilerimizin ismini yalatacağız, hem de gelecek nesillere önemli bir eser bırakacağız. Aileler olarak en büyük motivasyonumuz bu. Bu nedenle her şeyi devletten beklemeden ciddi bir bütçe oluşturmak istiyoruz. Yardımlar bu hayalin gerçekleşmesine büyük katlı sağlayacak.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar