"Kıbrıs Türkü Şehitlerini Anıyor" ilk bölümüyle ekrana geldi

22 Şubat 2024

A
A

Dün akşam BRT’de ekrana gelen “Kıbrıs Türkü Şehitlerini Anıyor” programının ilk bölümünde Ahmet Asır’ın şehit edilen annesi ve 6 kardeşi anıldı.

ZgotmplZ

"Kıbrıs Türkü Şehitlerini Anıyor" programı, ilk bölümü ile dün akşam BRT’de yayınlandı.

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Kıbrıs Türkü'nün bağımsızlık mücadelesini konu alan programda, bu uğurda canlarını veren şehitlerin hatıraları yad edilecek, yaşadıkları acılar ve kahramanlık hikayeleri halkla paylaşılacak.

Ayda bir kez yayınlanacak olan “Kıbrıs Türkü Şehitlerini Anıyor” programının ilk bölümünde Ahmet Asır’ın şehit edilen annesi ve 6 kardeşi anıldı.

Programın metin yazarlığı ve yönetmenliğini Muharrem Özdemir üstleniyor.

Programın çekimleri, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Meclis Başkanı Zorlu Töre, Yüksek Mahkeme Başkanı Narin Ferdi Şefik, Türkiye Milli Savunma Bakan Yardımcısı Bilal Durdalı, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Sebahattin Kılınç, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Osman Aytaç, Güvenlik Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Kadir Bayraklı ile Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı personelinin yanı sıra Polis Okulu öğrencilerinin de katılımıyla BRT stüdyolarında gerçekleştirildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar