İtfaiye Haftası dolu dolu geçecek

22 Eylül 2023

Güncelleme: 23 Eylül 2023

A
A

İtfaiye Haftası, 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek bir dizi etkinlikle kutlanacak.

ZgotmplZ

Polis Genel Müdürlüğü tarafından, yangınlara karşı bilinçlenmek, mücadele etmek ve alınacak tedbirler hakkında toplumun tüm kesimlerinde farkındalık yaratmak amacıyla geçen yıl ilk kez düzenlenen İtfaiye Haftası, bu yıl da 25 Eylül–1 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

PGM-İtfaiye Müdürlüğü tarafından düzenlenen İtfaiye Haftası etkinlikleri, 25 Eylül Pazartesi günü, 17.00-18.00 saatleri arasında, Lefkoşa’da Mehmet Akif Caddesi (Dereboyu) üzerinde, eski Pronto Çemberi olarak bilinen yer ile Citröen trafik ışıkları kavşağı arasında kortej yürüyüşü ile başlayacak. Söz konusu cadde, etkinlik süresince araç trafiğine kapatılacak.

Hafta dolayısıyla TV ve radyo kanallarında, İtfaiye Müdürü konuşmacı olarak yer alacak.

ÖĞRENCİLERE YÖNELİK İTFAİYE EĞİTİMLERİ VERİLECEK

İtfaiye Haftası boyunca tüm ilçelerde, itfaiye personeli tarafından yangınlara karşı alınacak tedbirler konusunda halka bilgilendirici el broşürü dağıtacak, ilkokullarda öğrenim gören öğrencilere yönelik itfaiye eğitimleri verilecek.

Hafta süresince hasta ve emekliye ayrılan itfaiye personellerine yönelik ziyaretler de yapılacak.

26 ve 29 Eylül tarihlerinde, Lefkoşa Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda, Polis Müdürlükleri ve İtfaiye Şubeleri arasında voleybol turnuvası düzenlenecek.

PERŞEMBE KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

28 Eylül Perşembe günü ise, Sanayi Bölgesi'nde bulunan Lefkoşa İtfaiye Şubesi'nde, artan kan ihtiyacına katkı yapmak adına kan bağışı kampanyası düzenlenecek. 

ŞAMPİYON MELEKLER DE UNUTULMADI

Etkinliklerin son gününde, 29 Eylül Cuma günü, Şampiyon Meleklerin kabirleri ziyaret edilecek ve itfaiye personelinden gönüllülük esasına göre toplanacak para, maddi yardım maksadıyla Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği yetkililerine takdim edilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar