İki ülke arasındaki turizme ivme kazandırmak için protokol yapıldı

19 Şubat 2024

Güncelleme: 19 Şubat 2024

A
A

KITSAB ve TÜRSAB arasında karşılıklı turizm ilişkilerinin güçlendirilmesi ve iş birliğinin geliştirilmesi amacıyla protokol imzalandı.

ZgotmplZ Arşiv

Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB) ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), Türkiye ve KKTC arasındaki turizme ivme katacak yol haritası için protokol imzaladı.

KITSAB’dan yapılan açıklamaya göre, KITSAB heyeti, bu yıl ikincisi düzenlenen TÜRSAB Turizm Kongresi’ne katıldı. Turizmdeki yeni gelişmelerin farklı oturumlarla ele alındığı Kongre, çok faydalı bilgilerin yanı sıra yeni iş birliklerini de beraberinde getirdi.

AMAÇ TURİZMDE İŞ BİRLİĞİNİN GELİŞTİRİLMESİ 

Kongrede, KKTC ve Türkiye arasındaki turizm ilişkilerinin daha ileriye taşınması amacıyla protokol imzalandı. TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ve KITSAB Başkanı Orhan Tolun'un imza koyduğu protokol ile "iki turizm örgütü arasında sürdürülebilir ve verimli bir zeminde karşılıklı turizm ilişkilerinin güçlendirilmesi ve iş birliğinin geliştirilmesi" amaçlanıyor.

Protokol çerçevesinde iki ülke arasındaki turizm ilişkilerinin geliştirilebilmesine olanak sağlayacak çalışmaları yapmak için çalışma grupları oluşturuldu.

TOLUN: ÜLKEMİZE BÜYÜK KATKILARI OLACAK

KITSAB Başkanı Tolun, sektörün ilerlemesine yönelik bu tip iş birliklerinin önemine değinerek, “Türkiye bizim için ana pazardır. Buradaki iş birliklerinin ülkemiz turizmine büyük katkıları olacağından eminiz. Hedefimiz Akdeniz’in cennetten bir köşesi olan ülkemize nitelikli ve kaliteli turistleri taşıyabilmek, ülkemizin güzelliklerini sergileyebilmektir" dedi.

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya’ya, ilgisi için teşekkür eden Tolun, imzalanan protokolün meyvelerinin alınacağına inanç belirterek, bu çerçevede KITSAB olarak ülke turizminin gelişmesi için her türlü çalışmayı yapmaya devam edeceklerini kaydetti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar