Hollanda mahkemesi Türk vatandaşına 20 yıl hapis cezası verdi

21 Kasım 2023

Güncelleme: 22 Kasım 2023

A
A

Hollanda'da, geçen yıl kız arkadaşı Angela de Beer'i öldürdüğü iddiasıyla yargılanan evli ve dört çocuk babası Çetin K., mahkeme tarafından 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ayrıca, Çetin K., Angela de Beer'in ailesine 85 bin euro tazminat ödeyecek.

ZgotmplZ

Hollanda'da, geçen yıl kız arkadaşı Angela de Beer'i öldürdüğü iddiasıyla yargılanan ve savcının 18 yıl hapis cezası talep ettiği evli ve dört çocuk babası Çetin K., mahkeme tarafından 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Angela de Beer'i ilişkilerini sonlandırmak istemesi üzerine öldürdüğü iddia edilen Çetin K., 14 Haziran gecesi Amsterdam yakınlarındaki bir dinlenme alanında başından vurularak öldürülen de Beer'in ölümüyle ilgili suçlamaları reddetmişti.

Mahkeme, Çetin K.'yı planlı cinayet suçlamasıyla 20 yıl hapis cezasına çarptırdı. Savcılığın, Çetin K.'yı psikiyatri kliniğinde zorunlu tedaviye gönderme talebi mahkeme tarafından kabul edilmedi. Çetin K., cezasını çektikten sonra psikiyatrik tedaviye alınacak.

Mahkeme, Çetin K.'nın Angela de Beer'in ailesine 85 bin euro tazminat ödemesine karar verdi. Çetin K.'nın savunmasının mahkeme tarafından yeterli bulunmaması, olay yerinde ve aracında bulunan deliller, tehdit mesajları gibi unsurlar dikkate alınarak hüküm verildi.

Mahkeme, de Beer'in uzun süre boyunca Çetin K. tarafından şiddete maruz kaldığına dair delillerin olduğunu ifade etti. Çiftin ilişkisi bittikten sonra Çetin K.'nin de Beer'i takip ettiği ve tehditlerde bulunduğu belirlendi.

Hollanda'da resmi verilere göre, kadın cinayeti kurbanı her 10 kadından 6'sının faili, ilişkide olduğu ya da eskiden ilişkisi bulunduğu kişiler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar