"Hırsızlık" zanlısının 448 gündür ülkede kaçak bulunduğu anlaşıldı

Kamalı Haber, 23 Şubat 2024

A
A

Bir yıl önce eski ev arkadaşının eşyalarını çalma ve diz üstü bilgisayarını kırma suçlarından tutuklanan zanlının 448 gündür ülkede kaçak bulunduğu tespit edildi. Zanlı hakkında 7 gün daha ek tutukluluk kararı alındı.

ZgotmplZ Kamalı Haber

Gönyeli’de eski ev arkadaşının eşyalarını çalan ve diz üstü bilgisayarını kıran zanlı, bir günlük tutukluluk süresinin dolmasının ardından bugün “ev açma" ve “ikametgahtan sirkat” suçlamasıyla yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mahkemeye olaya ilişkin bilgi veren polis, İranlı M.D.'nin yanındaki kimliği henüz bilinmeyen başka bir şahısla, 6 Mart 2023 tarihinde eski ev arkadaşı Amir Muhammed Heydari'ye ait Gönyeli'deki eve, kilidi açık balkon kapısından girdiğini, bir siyah tencere, bir bıçak, bir mikser, bir ütü ve bir de cep telefonunun çalındığını kaydetti.

Polis, zanlıların ayrıca evdeki bir dizüstü bilgisayarı da bilinçli olarak kırdıklarını aktardı.

Eski ev arkadaşı tarafından soyulan şahsın, zanlının çaldığı eşyaları aynı gün geri alıp, polise teslim ettiği de mahkemeye aktarıldı.

Polis, üç gün sonra bildirilen olaya ilişkin, aynı gün zanlı hakkında mahkemeden yakalama emri çıkarıldığını, zanlının 21 Şubat 2024 tarihinde Ercan Havaalanı’ndan çıkış yapmak isterken, tutuklandığını bildirdi.

448 GÜNDÜR KAÇAK OLDUĞU BELİRLENDİ

Polis, zanlının dün mahkemeye çıkarılarak, bir gün süre temin edildiğini, yapılan soruşturmada 60 günlük vize ile ülkeye geldiğini, izin süresi dolduktan sonra 2 Ekim 2022 tarihinden beri 448 gün KKTC’de ikamet izinsiz kaldığını belirlendiğini açıkladı.

Mesele ile ilgili aranan bir şahıs bulunduğunu ve zanlının serbest kalması halinde tahkikata etki etme olasılığı olduğunu belirten polis, 7 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkeme, polisin talebi doğrultusunda zanlının 7 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar