Haluk Levent konserinin geliriyle 105 çocuk "Şampiyon Melekler" eğitim bursu alacak

28 Eylül 2023

A
A

Haluk Levent'in Girne Amfitiyatro’da verdiği konserin geliriyle 105 çocuk "Şampiyon Melekler" eğitim bursu alacak.

ZgotmplZ

Türkiye'deki sivil toplum kuruluşu Ahbap'ın kurucusu ve sanatçı Haluk Levent, dün akşam Girne Arkın Group Fest 23 kapsamında Amfitiyatro’da unutulmaz bir konsere imza atarken, elde edilen gelir ise eğitime katkı olarak ayrıldı.

Konserden elde edilen gelir, Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği aracılığıyla 105 çocuğun 1 yıllık eğitim bursu olarak kullanılacak.

Konser sırasında Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’ni sahneye çağıran Haluk Levent, “Bu konserde harcadığınız paralar 105 çocuğumuz için 1 yıllık eğitim bursu oldu.” diyerek, mikrofonu Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Başkanı Ruşen Karakaya’ya verdi.

“ADALET DAVAMIZDA DESTEK OLUN”

Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Başkanı Ruşen Karakaya, şunları söyledi:

"6 Şubat 2023 tarihinde Adıyaman’da yaşanılan depremde rant ve para uğruna yapılan binanın 10 saniye içinde yıkılmasıyla can parçalarımızı, en sevdiklerimizi kaybettik. Şampiyon Melekler'imiz bugün bizimle, bizi izliyorlar, onlar bize, size hepimize güç veriyorlar. Biz aileler olarak bir araya geldik ve Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’ni kurduk. Bizim amacımız hep birlikte çocuklarımızın, velilerimizin ve öğretmenlerimizin adaletini sağlamak. Her gece sosyal medyada ‘adalet’ diye çığlıklar atıyoruz, lütfen bize adalet davamızda destek olun. İsias ortak davamız diyerek adaleti sağlayacağız ve onlar bizimle gurur duyacak çünkü başka çocuklar ölmeyecek."

"HER ÇOCUĞUN EĞİTİM HAKKI VARDIR."

"Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği çocuklarımızın elinden alınan gelecekleri ve eğitimleri için sadece bu amaçta çalışmalar yapacaktır. Biz ilk hedefimiz ile 70 çocuğumuza burs vermeye başladık bu gece bu konser ile Haluk Levent ve ekibinin desteği ile 105 çocuğumuza daha burs vereceğiz çünkü bizi ve Türkiye’yi bu duruma getiren cehaletti, buna bir son vermemiz lazım. Her çocuğun eğitim hakkı vardır ve bunun için sonuna kadar çalışacağız. Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği sizinle, tüm toplumla ayakta kalacaktır, bu yüzden Kıbrıs’ın en büyük derneği olacak ve eğitim için sonuna kadar çabalayacağız. Tekrardan Haluk Levent ve ekibine, buraya gelen ve destek veren tüm Kıbrıs halkına teşekkür ediyorum, şampiyonlar ölmez.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar