Geçitköylüler, CTP'ye dert yandı

9 Şubat 2024

A
A

Selden etkilenen Geçitköy'deki mağdur vatandaşlar, köyü ziyaret eden CTP'ye, yetkililerin kendileri ile ilgilenmediği yönünde şikayette bulundular. Geçitköylüler, CTP'den hasarlarının karşılanması için hükümete baskı yapmalarını istedi.

ZgotmplZ

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) heyeti, dün geçtiğimiz hafta yaşanan sel felaketinden etkilenen Geçitköy bölgesindeki yurttaşları ziyaret ederek hasarları yerinde gördü. 

Heyette Genel Başkan Tufan Erhürman, Genel Sekreter Asım Akansoy, Girne İlçe Başkanı Ongun Talat, Güzelyurt İlçe Başkanı Çağlar Gulamkadir, milletvekilleri, MYK üyeleri ve Girne İlçe Yönetim Kurulu üyeleri yer aldı. 

HÜKÜMETTEN HASARLARININ KARŞILANMASINI İSTEDİLER

Aşırı sağanak yağışlar sonucu evlerini, bahçelerini ve iş yerlerini su basan yurttaşlar, yaşadıklarını CTP heyetiyle paylaştı, hükümetin kendilerine yardım etmediğini ifade etti. 

Bölgedeki derenin taşması sonucu sel sularının mağdur ettiği yurttaşlar, hasarlarının karşılanması için CTP heyetinin hükümete baskı yapmasını talep etti. 

"İŞ YAPAMAZ DURUMDAYIZ" 

Sel sularının mağduru olan bir yurttaş, böylesine bir yağış beklemediklerini ve yol üstünde bulunan evlerine yüzerek girmek zorunda kaldıklarını belirtti. 

Evlerinin arka tarafında kümes olduğunu belirten yurttaşlar, bazı hayvanlarının da yağmurdan telef olduğunu kaydetti.

Yetkililerin kendileriyle ilgilenmediğini ve hasarlarının karşılanmadığını aktaran bölge sakinleri, ne yapacaklarını bilmediklerini, evlerinin yanı sıra iş yerlerinin de hasar gördüğünü ve şu an iş yapamadıklarını ifade etti. 

CTP heyetinin kendilerini gidip ziyaret etmesinden memnuniyet duyduklarını belirten Geçitköy halkı, hükümet yetkililerinin de aynı duyarlılığı göstermesini beklediklerini kaydetti.

MUHTAR, RİSKLİ BÖLGE OLARAK KABUL EDİLMESİNİ İSTEDİ

CTP heyetiyle bir araya gelen Geçitköy Muhtarı Bayram Avcı da yardım görmediklerini söyleyerek, Geçitköy’ün riskli bölge olarak kabul edilip hasar tespitinin de bu doğrultuda yapılması gerektiğinin altını çizdi.

BARAJ TAŞTI

Mandıraların sel suları altında kaldığını belirten Avcı, bölgede bulunan barajların kapaklarının güvenli olmadığını ve şiddetli yağışlarda taştığını aktardı. 

Yurttaşların mağduriyetlerini meclisin gündemine taşıyacaklarını belirten CTP heyeti de, sorunların giderilmesi için de bu konunun takipçisi olacaklarını ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar