Gazimağusa'da sağlığa uygunsuz ürün satanlar tespit ediliyor

20 Eylül 2023

A
A

Gazimağusa Belediyesi, gıda üretimi ve satışı yapan iş yerlerinde denetimlerini yoğunlaştırdı. Son denetimlerde 2 iş yeri mühürlendi.

ZgotmplZ

Gazimağusa Belediyesi zabıta ekipleri kent genelinde gıda üretimi ve satışı yapan iş yerlerinde denetimlerini aralıksız devam ediyor.

Bir haftalık sürede yapılan denetimlerde gerekli hijyen koşullarına sahip olmadığı ve kurallara uymadığı için 2 iş yeri mühürlendi.

Mühürlenen iş yerlerinden birinden sağlığa uygunsuz olduğu tespit edilen tavuk gibi ürünler müsadere edildi.

Güzellik merkezi olarak hizmet veren bir iş yeri de, iş yeri çalıştırma izin belgesi ve çalışanların sağlık karneleri olmadığı için mühürlendi.

Bir kasap dükkanındaki, gerekli muhafaza şartları yerine getirilmeyen etler de müsadere edildi.

SABİT PARA CEZALARI UYGULANMAYA BAŞLANIYOR

Zabıta Şubesi’nden verilen bilgiye göre, satışa sunulan ürünlerin hijyen olup olmadığının yanı sıra son kullanım tarihleri, iş yeri çalıştırma izinleri ve çalışanların sağlık karnelerinin kontrolünün yapıldığı, revize edilen yasa uyarınca, bu tür kurallara uymayan iş yerlerine sabit para cezasıyla cezalandırılacağı uyarısının yapıldığı kaydedildi.

Ayrıca marketlerdeki ürünlerin son kullanım tarihleri de kontrol edilmeye devam edilirken, kamu alanlarında atıl bırakılmış her türlü aracın toplanmaya başlanacağı bilgisi de verildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar

İlginizi Çekebilir