Erdoğan’dan salgınla mücadelede “desteğe devam” vurgusu

18 Şubat 2021

Güncelleme: 18 Şubat 2021

A
A

Erdoğan, Kıbrıs Türk halkının salgınla mücadelesinde yalnız olmadığını vurguladı.

ZgotmplZ

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la telefonda bir görüşme gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, akşam saatlerinde gerçekleşen görüşmede, Kıbrıs konusundaki son gelişmelerin yanı sıra koronavirüs salgını ve aşı konuları da ele alındı.

Erdoğan, Kıbrıs Türk halkının salgınla mücadelesinde yalnız olmadığını, ellerinden gelen desteğin daha önce olduğu gibi bundan sonra da verilmeye devam edeceğini vurguladı.

Her zaman olduğu gibi bundan sonra da Türkiye Cumhuriyeti ile yakın ve verimli ilişkilerin devam edeceğini belirten Tatar da, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Kıbrıs Türk halkı adına teşekkürlerini iletti.

İki lider karşılıklı olarak Türkiye ve Kıbrıs Türk halkının Regaip Kandili'ni de kutladı.

AŞIDA SON DURUM

Ada'ya şu ana Türkiye'den 80 bin doz Sinovac ve Avrupa Birliği (AB) üzerinden 4 bin 500 doz Pfizer/BioNTech aşısı ulaştı.

Sağlık Bakanı Ali Pilli, 16 Şubat tarihinde Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, geçen hafta KKTC ziyareti sırasında bir araya geldiği Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın kendilerine aşı konusunda bir kesinti olmayacağını, bir ay dolmadan Türkiye'den KKTC'ye tekrar aşı geleceğini teyit ettiğini söylemişti.

Oktay’ın sayı vermediğini ancak aşıların kesintisiz olarak gelmeye devam edeceğini söylediğini aktaran Pilli, “Aşı konusunda sıkıntı çekeceğimizi sanmıyorum" şeklinde konuşmuştu.

Pilli, nisana kadar hedefin 300 bin kişiyi aşılamak olduğunu da eklemişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar