Emlak Dünyası'ndaki patlamaya ilişkin bir tutuklama daha...

16 Eylül 2023

Güncelleme: 16 Eylül 2023

A
A

Lefkoşa’daki Emlak Dünyası isimli iş yerinde 5 Eylül'de meydana gelen patlama olayıyla ilgili tutuklu sayısı ikiye yükseldi.

ZgotmplZ

Lefkoşa’da faaliyet gösteren Emlak Dünyası isimli iş yerindeki patlamayla ilgili soruşturma çerçevesinde, ithali yasak patlayıcı madde ve kanunsuz dedektör tasarrufundan bir kişi tutuklandı.

Polisten yapılan açıklamaya göre, söz konusu iş yerine 5 Eylül’de patlayıcı madde kullanılarak, hasar verilmesi olayı ile ilgili olarak yürütülen ileri soruşturma kapsamında, 14 Eylül’de, 58 yaşındaki İ.İ.T.’nin (E) Değirmenlik’teki ikametgahında arama yapıldı.

Aramada, ithali yasak olan Güney Kıbrıs menşeli toplam 17 fişek ve bir metal el dedektörünün kanunsuz olarak tasarruf edildiği tespit edilerek, emare olarak alındı. İ.İ.T. tutuklandı.

5 Eylül günü, saat 22.35'te Küçükkaymaklı'da Özker Özgür Caddesi'nde faaliyet gösteren Emlak Dünyası isimli iş yerinin giriş kısmına bırakılan ve türü henüz tespit edilemeyen patlayıcı maddenin patlaması sonucu iş yerinin vitrin camları ile dış ve iç duvarları hasar görmüştü.

Yürütülen soruşturma kapsamında zanlı olarak görülen 39 yaşındaki M.Ş. (E) 6 Eylül günü tutuklanmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İLGİLİ HABERLER


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar

İlginizi Çekebilir