Bugünkü asayiş olaylarında patlama: 15 kişi tutuklandı

18 Ekim 2023

A
A

Polis bültenine bugün hırsızlık ve mülke tecavüz olaylarının başı çektiği çok sayıda asayiş ve trafik olayı yansıdı. Olaylar nedeniyle 3, izinsiz ikametten 12 kişi tutuklandı.

ZgotmplZ Temsili

Polis bültenine göre, meydana gelen asayiş olaylarında 3, izinsiz ikametten 12 kişi tutuklandı.

İSKELE'DE HIRSIZLIK VE MÜLKE TECAVÜZ

15-16 Ekim 2023 tarihleri arasında, İskele’de bulunan bir ikametgahın bahçesine izinsiz olarak girilip mülke tecavüz edildikten sonra, bahçe içerisinde muhafaza edilen bir adet odun kesme makinesi çalındı. Olay Polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada, meselede zanlı olarak görülen 62 yaşındaki S.İ.(E) tespit edilerek tutuklandı.

DEMİRHAN'DA HIRSIZLIK

1 Ekim 2023 tarihinde, Demirhan’da faaliyet gösteren bir süpermarkete müşteri olarak giden bir şahıs tarafından, kozmetik reyonunda satışa sunulan muhtelif markalarda toplam 642,30 TL değerindeki kozmetik ürünleri çalındı. Olay Polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada, meselede zanlı olarak görülen 39 yaşındaki R.S. (E) tespit edilerek tutuklandı.

GAZİMAĞUSA'DA RESMİ EVRAK SAHTELEME, TEDAVÜLE SÜRME VE SAHTEKARLIKLA PARA TEMİNİ (GELİŞME)

22 Ağustos 2023 tarihinde, 22 yaşındaki A.G.M.A.(E) tarafından Gazimağusa’da bulunan apartman dairesinin, sahte satış vekaletnamesi düzenlenip bir şahsa satılmak suretiyle sahtekarlıkla para temin edilmesi olayı ile ilgili olarak yürütülen ileri soruşturmada, mesele ile bağlantısı olduğu tespit edilen 63 yaşındaki M.F.Ç. (K) tutuklandı.

İSKELE VE KUZUCUK'TA HIRSIZLIK VE MÜLKE TECAVÜZ (GELİŞME)

13 ve 15 Ekim 2023 tarihinde, İskele ve Kuzucuk’ta bulunan iki ayrı ait ikametgahın bahçesinden toplam 5 adet ev tipi tüp gaz çalınması ile ilgili olarak yürütülen ileri soruşturmada, meselede tutuklu bulunan zanlı 43 yaşındaki E.K. (E) ve 28 yaşındaki Z.K.'nin (E) İskele ve Aygün’de bulunan üç ayrı ikametgahın bahçesine de izinsiz olarak girip, toplam 8 adet daha ev tipi tüp gazı da çaldıkları tespit edildi.

GEMİKONAĞI’NDA TECAVÜZ-İ ALET TAŞIMAK

Dün, 21.30 sıralarında, Gemikonağı’nda, polis tarafından gerçekleştirilen asayiş ve trafik denetimleri sırasında kontrol maksatlı durdurulan 36 yaşındaki O.J.T.'nin (E) kullanımındaki araçta yapılan aramada, kanunsuz olarak tasarruf edilen bir adet tecavüz-i alet (golf sopası) tespit edilerek emare olarak alındı. Bahse konu şahıs aleyhinde yasal işlem başlatıldı.

GİRNE'DE YETKİLİ MAKAMDAN İZİNSİZ ALKOLLÜ İÇKİ SATMAK

Dün, 23.30 sıralarında, Girne’de, polis tarafından gerçekleştirilen asayiş ve trafik denetimleri kapsamında eğlence mekanlarında yapılan kontroller sonucunda, bir restoranın yetkili makamdan alınmış alkollü içki satış ruhsatı olmadığı halde, izinsiz olarak alkollü içki tasarruf edip satışa sunduğu tespit edildi. Bahse konu işyeri işletmecisi 21 yaşındaki K.O. (K) aleyhinde yasal işlem başlatıldı.

LEFKE'DE ÇEVRE YASASINA AYKIRI HAREKET

Dün 14:30 sıralarında, Lefke’de devriyede halinde olan bir polis ekibi tarafından, 24 yaşındaki M.M.A.’nın (E) kullanımındaki van araç ile seyir halinde olduğu sırada, araçtan dışarıya yol içerisine çöp attığı tespit edildi. Çevre Dairesi Ekipleri tarafından bahse konu şahsa para cezası kesildi.

GÜZELYURT’TA KUMAR OYNAMAK VE OYNANMASINA MÜSAADE ETMEK

Dün Güzelyurt’ta, polis tarafından gerçekleştirilen asayiş ve trafik denetimleri kapsamında yapılan kontroller sonucunda bir kafe ve kahvehanede, tümü erkek 67 yaşındaki S.Y., 51 yaşındaki H.T., 50 yaşındaki A.D., 43 yaşındaki Y.S., 54 yaşındaki K.T., 55 yaşındaki B.D., 58 yaşındaki B.K., 65 yaşındaki E.E., 55 yaşındaki E.K. ve 39 yaşındaki S.Y.'nin para karşılığında kağıt oyunu oynamak suretiyle kumar oynadıkları ve 46 yaşındaki K.Y. ile 47 yaşındaki M.K.’nin kumar oynanmasına müsaade ettiği tespit edildi. Bahse konu şahıslar aleyhinde yasal işlem başlatıldı.

KKTC’DE İKAMET İZİNSİZ İKAMET ETMEK 

Dün, ülke genelinde polis tarafından yapılan denetim ve kontroller sonucunda, ülkede herhangi bir yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam 12 kişi tutuklanarak aleyhlerinde yasal işlem başlatıldı.

LEFKOŞA'DA İŞ KAZASI

Dün 14.00 sıralarında, Lefkoşa’da, yapımı devam etmekte olan bir inşaatın ikinci katında çalışan 49 yaşındaki Sami Demirbilek, kalıp işi yaptığı sırada dengesini kaybederek yaklaşık 2,85 metre yükseklikten beton zemine düşerek yaralandı. Demirbilek, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından, köprücük kemiği kırığı teşhisi nedeniyle müşahede altına alındı.

LEFKOŞA'DA TRAFİK KAZASI

Dün, saat 12:00 sıralarında, Lefkoşa’da Mehmet Akif Caddesi üzerinde, yönetimindeki TPN 103 plakalı otomobille güney istikametine doğru seyreden 61 yaşındaki Cuma Günal, dikkatsizliği sonucu o esnada yolu karşıdan karşıya geçmeye çalışan yaya 26 yaşındaki Asrın İleri'ye (E) çarptı. Kaza sonucu yaralanan yaya Asrın İleri, kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde burun kemiğinde ve dişinde kırık teşhisi nedeniyle, gerekli tedavisi yapıldıktan sonra taburcu oldu.

Tüm olaylara ilişkin soruşturmalar devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar