Bu kez denizci astsubaylar Gazimağusalıları selamlayacak

30 Eylül 2023

A
A

Türkiye Milli Savunma Üniversitesi, Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu öğrencileri Gazimağusa Limanı’nı ziyaret edecek.

ZgotmplZ GKK

Türkiye Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu 1'inci sınıf öğrencilerinin TCG İskenderun (A-1600) ve TCG Cezayirli Gazi Hasan Paşa (A-579) gemileri ile icra ettikleri Açık Deniz Eğitimleri kapsamında 2-5 Ekim tarihleri arasında Gazimağusa Limanı ziyareti edilecek.

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, 2 Ekim Pazartesi saat 08.00’dan itibaren iki gemi tarafından Gazimağusa halkı, Gazimağusa Limanı önlerinde denizcilere özgü çımariva* selamı ile selamlanacak.

10.00-10:30 saatleri arasında öğrenciler tarafından Gazimağusa Zafer Anıtı'na çelenk sunulacak, ardından İnönü Bulvarı'nda tabur yürüyüşü yapılacak.

17-21 Eylül arasında da Deniz Harp Okulu 2’nci sınıf öğrencileri İleri Denizcilik Eğitimleri kapsamında Gazimağusa Limanı’nı ziyaret etmiş, Gazimağusa halkı, öğrenciler tarafından Gazimağusa Limanı önlerinde çimariva selamı ile selamlanmıştı.

*ÇIMARİVA SELAMI NEDİR?

Çimariva; personelin gemi boyunca düzenli bir şekilde selamlama için yanyana dizilmesidir. Personelin aynı hizada nizami olarak durabilmesi için fiziki olarak aynı yapıda seçilmesi ve aynı tip giyinmesi gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar