Arıklı, Karabağ'ı terk eden Ermenileri "bizim Rumlara" benzetti: Bedelini ödüyorlar

26 Eylül 2023

A
A

Dağlık Karabağ'ı terk eden Ermenilere ilişkin bir görüntüyü paylaşan Arıklı, "üzgün" olduğunu ancak Ermenilerin tıpkı "bizim Rumlar" gibi işgalin ve silahsız Türkleri katletmenin bedelini ödediğini söyledi.

ZgotmplZ

Haber Merkezi

Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ’da geçen hafta gerçekleştirdiği operasyon ve sonrasında Karabağ'daki silahlı oluşumlarının dağıtılması ve tamamen silahsızlandırılmasının kabulünün ardından bölgedeki Ermenilerin bir kısmı da Ermenistan’a geçmeye devam ediyor.

BBC'nin aktardığına göre 120 bin Ermeni’nin yaşadığı bölgeden ayrılanların sayısı bu sabah itibarıyla 6 bin 500’ü geçmiş durumda. Araç konvoyları Ermenistan’a geçmek için güneydeki Laçin koridoruna yöneliyor.

Bölgeden görüntüler de gelmeye devam ediyor.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı da Dağlık Karabağ'ı terk eden Ermenilere ilişkin bir görüntüyü kişisel sosyal medya hesabından paylaştı.

RUMLAR GİBİ BEDELİNİ ÖDÜYORLAR

Arıklı, Ermenilerin tıpkı Rumlar gibi işgalin ve silahsız Türkleri katletmenin bedelini ödediğini söyledi.

Erhan Arıklı'nın paylaşımı şöyle:

"Karabağ’da yaşayan ve evlerini terk etmek zorunda kalan Ermeniler için üzgünüm. Ama asırlık Türk yurdu Azerbaycan topraklarında ayrılık rüzgarları estirmek, başta Hocalı olmak üzere bir çok bölgede silahsız Türkü katletmek ve Azerbaycan’ın %20 toprağını çeyrek asır işgal altında tutmak…

Bunların bir bedeli olmalıydı. Onlar da bu bedeli ödüyorlar. Tıpkı bizim Rumlar gibi…"

Azerbaycan ordusu, 19 Eylül'de Karabağ'da anayasal düzeni tesis etmek amacıyla antiterör operasyonu başlatmıştı. Karabağ'daki yasa dışı Ermeni silahlı güçler 24 saat süren operasyon sonrasında silah bırakmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar