Aliyev'e teşekkür: Tek millet üç devlet olarak büyük başarılara imza atacağız

8 Eylül 2023

Güncelleme: 8 Eylül 2023

A
A

Ertuğruloğlu, Azerbaycan TNS Haber Ajansı’na verdiği mülakatta, “Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in açıklaması mücadelemize güç verecektir” dedi.

ZgotmplZ

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Azerbaycan TNS Haber Ajansı’na konuştu.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in Bakü'de düzenlenen Türk Devletleri Teşkilatı toplantısında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) bayrağının Azerbaycan’daki etkinliklerde dalgalanacağı açıklamasını değerlendiren Ertuğruloğlu şunları kaydetti:

"Dost ve kardeş, Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev, Türk Devletleri Teşkilatı'na üye ve gözlemci devletlerin bakanlarının doğal afet ve acil durum yönetimi ve ikinci toplantısının katılımcılarıyla yaptığı toplantıda Uluslararası Bakü-2023 tatbikatında, ‘etkinliğimizde Kuzey Kıbrıs bayrağı dalgalanmalıdır ve dalgalanacaktır’ sözleri bizi çok gururlandırdı."

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, bu açıklamasından dolayı Azerbaycan Cumhurbaşkanı'na şükranlarını dile getirerek, şöyle devam etti:

“Köklü bir Türk çınar ağacının dalları olan ülkelerin iş birliği ve dayanışmasıyla çok yol kat edeceğiz. Bu açıklama mücadelemize daha da güç katacaktır. Haklı mücadelemize verdikleri destekten dolayı Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'e sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Türk Devletleri Teşkilatı'nın desteğiyle gücümüze güç katacağız. KKTC’nin tanınması yönünde bize destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Tek millet üç devlet olarak büyük başarılara imza atacağımıza inancımız tamdır.”

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İLGİLİ HABERLER


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar