3 yıllık hasret bitiyor... Eko Gün için geri sayım başladı... Hade Büyükkonuk'a...

25 Eylül 2023

A
A

Eko Gün 3 yılın ardından tekrar başlıyor. Eko Gün, 8 Ekim Pazar günü 10.30 – 19.00 saatleri arasında Büyükkonuk köy meydanında yapılacak.

ZgotmplZ

Mehmetçik-Büyükkonuk Belediye Başkanı Fatma Çimen Tuğlu, 8 Ekim Pazar günü yapılacak 23'üncü Büyükkonuk Eko Gün ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi, programı açıkladı.

Belediyeler Birliği’nde yer alan toplantıda, Mehmetçik Büyükkonuk Belediye Başkanı Fatma Çimen Tuğlu, ülkede yaşayan herkesi Büyükkonuk köy meydanında yapılacak Eko Gün’e davet ederken, Eko Gün’ün yapılmasında emeği geçenlere de teşekkür etti.

KKTC’nin ilk eko gün olma özelliğini taşıyan etkinliğin ilk kez 16 yıl önce yapıldığı ve en son ise 3 yıl önce düzenlendiği bilgisini paylayan Tuğlu, 3 yıl aradan sonra 23'üncü Büyükkonuk Eko Gün’ün yapılacak olmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Etkinlikte satışı yapılacak yerel yiyecekler, el sanatları ve sanatçılarla halka muhteşem bir hafta sonu yaşatmayı hedeflediklerini vurgulayan Fatma Çimen Tuğlu, “Bu topraklarda atalarımızın unutulmaya yüz tutmuş kültürel yaşamını, geleneksel yiyecek ve içeceklerimizi, motiflerle işlemiş olan geleneksel el sanatlarımızı, yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak Mehmetçik Büyükkonuk Belediyesi’nin kültürel anlamda en büyük hedefidir.” dedi.

10.30 – 19.00 SAATLERİ ARASINDA BÜYÜKKONUK KÖY MEYDANINDA YAPILACAK

Mehmetçik Büyükkonuk Belediye Başkanı Fatma Çimen Tuğlu, Eko Gün’ün 8 Ekim Pazar günü 10.30 – 19.00 saatleri arasında Büyükkonuk köy meydanında yapılacağını belirterek, festival programı ile ilgili bilgiler de aktardı. Tuğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Eko Gün’ümüzde; Aytaç Çağın'dan keman dinletisi, Mehmetçik Kültür ve Dayanışma Derneği, HASDER ve Tatlısu Belediyesi ekiplerinin halk dansları gösterilerinin yanında, Ferdi Usbahalı, Kıbrıs Havaları Derneği, Grup Otantik, Osman Özcömert, ROTA ve Ahmet Evan konserleri de yer alacak.

Kıbrıs’ın en güzel lezzetlerinin satışa sunulacağı yiyecek ve içecek stantlarında, halkımız adamızın eşsiz tatlarını yeniden deneyimleme imkanı bulacak.

Hade Büyükkonuk’a..."

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar