YYK, Ankara’da üst düzey temaslar yaptı

6 Eylül 2023

Güncelleme: 6 Eylül 2023

A
A

 Yüksek Yayın Kurulu (YYK) Yönetimi, RTÜK’ün daveti ile gittiği Ankara’da üst düzey temaslarda bulundu. Verimli görüşmelerin yapıldığı temaslarda, yeni işbirlikleri ve uluslararası açılımlar ele alındı.

ZgotmplZ

Yayın Yüksek Kurulu Başkanı Feyzi Hansel ile YYK üyesi Hüseyin Gürlek, Radyo Televizyon Üst Kurulu’nun daveti üzerine Ankara’da bir dizi temaslar gerçekleştirdi.

YYK'dan yapılan açıklamaya göre, Ankara’daki ziyaretlerin ilki, Radyo Televizyon Üst Kurulu tesislerine gerçekleştirildi.

 Ziyarette, YYK Başkanı Feyzi Hansel, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin ile görüştü. Görüşmede, YYK üyesi Hüseyin Gürlek de hazır bulunurken, RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu ile RTÜK üyesi Deniz Güçer yer aldı.

 Görüşmede, iki kurum arasında var olan işbirliklerinin daha da güçlendirilmesi kararı alındı. Görüşmede, Eylül ve Kasım aylarında gerçekleştirilecek olan ve YYK’nın da katılacağı uluslararası toplantıların hazırlığının yanı sıra, KKTC’de faaliyetlerini sürdüren medya kuruluşlarının altyapısının güçlendirilmesi için müşterek projeler hazırlanması olanakları da değerlendirildi.

“RTÜK, YYK’NIN DÜNYAYA AÇILMA NOKTASIDIR”

 Ziyarette konuşan YYK Başkanı Feyzi Hansel, kuruluşlarından bu yana RTÜK ve YYK’nın çok yakın ilişkiler içerisinde olduğunu ve RTÜK’ün, tüm imkanlarından YYK’yı da yararlandırdığını belirterek, “RTÜK, YYK’nın dünyaya açılma noktasıdır” ifadesini kullandı.

 Ziyaretle birlikte iki kurum arasındaki işbirliklerinin giderek artması kararı alındığına dikkat çeken YYK Başkanı Hansel, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’e yakın işbirliği ve samimi misafirperverliği nedeniyle teşekkürlerini sundu.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar

İlginizi Çekebilir