KKTC İzci Liderleri Derneği tanıtım buluşması düzenledi

20 Eylül 2023

A
A

KKTC İzci Liderleri Derneği tanıtım buluşmasında konuşan Cumhurbaşkanı Vekili Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, izciliğin temelinin örnek bir yaşam biçimi sergilemek olduğunu kaydetti.

ZgotmplZ

Merit Lefkoşa’da düzenlenen etkinlikte konuşan Zorlu Töre izciliğin insanlara güzelliği, sevgiyi, saygıyı aşıladığını dile getirdi. Konuşmasında nezaketin önemine işaret eden Töre, “İnsanoğlu bazen haddini aşar ama izci öyle olmamalı” dedi.

 İzciliğin temelinin örnek bir yaşam biçimi sergilemek olduğunu söyleyen Töre, liderliğin ise tüm insanlığı sevmekten geldiğini belirtti.

ZORT: İZCİLİK BİRLİKTE YAŞAMAYI, PAYLAŞMAYI, SAYGIYI, DİSİPLİNİ, EKİP RUHUNU ÖĞRETİR

KKTC Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Çağın Zort ise etkinlikte yaptığı konuşmada, yurt dışında olması nedeniyle etkinliğe katılamayan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı temsilen konuşma yaptığını belirtti.

Zort konuşmasında izciliğin yeni kuşaklar yetiştirmede önemli görev üstlendiğini kaydetti.

İzciliğin birlikte yaşamayı, paylaşmayı, saygıyı, disiplini, ekip ruhunu öğrettiğini belirten Zort, derneğin yeni neslin en güzel şekilde yetişmesine önemli faydaları olacağına inanç belirtti.

FEDAİ: DERNEĞİ, GEÇMİŞİN GELECEĞE IŞIK TUTMASI İÇİN KURDUK

KKTC İzci Liderleri Derneği Başkanı Lütfiye Fedai ise, iyi bir geleceğe ulaşmakta eğitimin önemine işaret etti.

Erdemli nesiller yetiştirmek yolunda izciliğin önemine değinen Fedai, bu açıdan Eğitim Bakanlığına görevler düştüğünü söyledi.

İzci liderlerini bir araya getirerek, geçmişin geleceğe ışık tutmasını sağlamak istediklerini, derneği bu nedenle kurduklarını ifade eden Fedai, çalışmalara katkı koyanları, kurucu üyeleri ve yönetim kurulu üyelerini de sahneye çağırarak teşekkür etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar