Ziya Öztürkler'den rüşvet açıklaması: Alnım açık!

26 Mart 2024

Güncelleme: 27 Mart 2024

A
A

Ziya Öztürkler, Ada Kent Üniversitesi'nde tıp fakültesinin açılabilmesi için kendisinin "rüşvet" aldığı iddialarına ilişkin bir açıklama yaptı.

ZgotmplZ

Eski İçişleri Bakanı Ziya Öztürkler, Ada Kent Üniversitesi'nde tıp fakültesinin açılabilmesi için "rüşvet" aldığı iddialarıyla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Öztürkler, izin verme yetkisinin kendisine ait olmadığını ve ilgili şikayet üzerine polise ifade verdiğini belirtti. Ayrıca, her şeyin araştırılması için talepte bulunduğunu ve polisin konuyu tüm detaylarıyla soruşturduğunu vurguladı.

Öztürkler, yaptığı açıklamada onur ve dürüstlükle görev yaptığını, kişisel menfaat için hiçbir kuruş almadığını ifade etti. Üniversitelerden de açıklama beklediğini ve kendisini hedef alan kişilerin iddialarının mesnetsiz olduğunu savundu.

Açıklamasında, mal varlığının ve hesaplarının açık olduğunu, polis teşkilatına her türlü açıklamayı yaptığını ve vekil kimliğine sığınmadığını belirtti. Öztürkler ayrıca, eleştirdiği kişiye daha önceki çalışmaları hakkında araştırma yapmasını önerdi ve iddiaların kendisiyle ilgili gündem oluşturulmasını ilginç bulduğunu ifade etti. Son olarak, hesap veremeyeceği hiçbir şey olmadığını ve itibarını halktan aldığını vurguladı.

Ziya Öztürkler’in açıklaması şöyle:

“Keşke Doğuş Hanım sorsaydı...

Birincisi ilgili izni benim verme yetkim yok. İkincisi bu şikayet üzerine ben aradığımda milletvekiliydim ve paşa paşa gidip polise ifade verdim. Bizzat her şeyin araştırılması da talep ettim. Polis kurumumuzda tüm ayrıntılarıyla konuyu soruşturmuştur.

Yedi yıl boyunca onurumla görev yaptım. Tüm üniversitelerden de açıklama bekliyorum. Hangi rektör veya mütevelli heyeti başkanıyla bir kirli pazarlığım varsa açıklasınlar. Sadece ülkeme hizmet ettim. Alnım açık kendi kişisel menfaatim için tek bir kuruşum yok. Halka açık bir restorantta ilgili kişi kendi yazmış olduğu kitaplarını bana verirken gayet doğal çekilen görüntüler üzerinden birtakım mesnetsiz iddialar ortaya attılar. Bu iddiaları ortaya atanlar ise üniversiteyi soyan kişiler olmuştur.

Hesaplarım ortada, mal varlığım ortada, her şeyim açık, hesap veremeyeceğim hiç bir şey yok. Polis teşkilatına da her türlü açıklamayı yaptım, ilgili teşkilatta her türlü soruşturmayı yaptı. Vekil kimliğime de sığınmadım.

Doğuş Hanıma gelince Sen daha Ziya Öztürkler'i tanımadın, geçmişimi belli ki kim olduğumu da bilmiyorsun. Araştırıp öğren bir vekil olarak araştırmadan sormadan bu kadar basit mi meclis kürsüsünden konuşmak? Yazık sana....

YÖK heyetinin burada olduğu, komite başkanlığını yaptığım bu dönemde birtakım çevrelerin benimle ilgili gündem oluşturmaya çalışmaları da çok ilginç değil mi?

Acaba çekinceleri ne bilemedim?

Benimle uğraşanlara açık açık söylüyorum. Veremeyeceğim hesap yoktur. Ben itibarımı halktan, Ahlaki terbiyemi ailemden ve öğretmenlerinden aldım, Doğuş Derya'dan değil....”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar