Uyuşturucu operasyonu sırasında evden kaçtı

Kamalı Haber, 15 Mayıs 2024

A
A

Uyuşturucu satışının yapıldığı bilgisi üzerine polis, Lefkoşa Hamitköy'de bir eve operasyon düzenledi. Kapıyı açmayıp kaçan zanlı aynı gün bulundu. Tutuklanan zanlı ve kız arkadaşının iki gün tutuklu kalmalarına emir verildi.

ZgotmplZ Kamalı Haber

Lefkoşa’da gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda tutuklanan M.F. ile kız arkadaşı J.R. mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede olguları aktaran polis, 13-14 Mayıs 2024 tarihleri arasında zanlı M.F.’nin evinde uyuşturucu olduğu ve satışını yaptığı bilgisini aldıklarını ve 14 Mayıs’ta zanlının Hamitköy’deki evine gidilip, kapıyı çaldıklarını ve kapıyı açmadıklarını anlattı.

Zanlının birinci kattan balkondan atlayıp, kaçtığını ve evde yaptıkları aramada yaklaşık 26 gram ağırlığında hintkeneviri ile uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan 500 ABD dolarının bulunup, emare alındığını anlatan polis, operasyon esnasında evde bulunan zanlı J.R.’nin soruşturma amaçlı tutuklandığını belirtti.

Polis, kaçan zanlının aynı gün Hamitköy’deki bir apartmanın çatı katında tespit edildiğini ve şortunun cebinde yaklaşık bir gram uyuşturucu madde bulunduğunu, zanlının uyuşturucuyu aranan bir şahıstan 13 Mayıs’ta 35 gram olarak 200 sterline aldığını ve 7 gramını iki kişiye 500 dolara sattığını tespit ettiklerini belirtti.

Zanlı J.R.’nin Gönyeli’deki evinde yapılan aramada kanunsuz herhangi bir şey bulunmadığını söyleyen polis, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 2 gün tutuklu kalmalarını talep etti.

Polisin ardından söz alan J.R. M.F.’nin   kız arkadaşı olduğunu, suçla hiçbir bağının bulunmadığını söyledi.

Yargıç, zanlıların 2 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi. 
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar