Üstel, "Karpaz'da kadın ve gençler vazgeçilmezimiz" diyerek, Karpaz'ı "inci" olarak niteledi

29 Mart 2024

A
A

Başbakan Üstel, Karpaz bölgesini ülkenin “incisi” olarak niteleyerek, bölgeye destek ve yatırımların süreceğini kaydetti.

ZgotmplZ

Başbakan Ünal Üstel bugün Karpaz bölgesinde yaptığı temaslar ve katıldığı açılışlar sonrası Yenierenköy’de basın toplantısı düzenledi.

Başbakan Üstel’e, Erenköy-Karpaz Belediye Başkanı Hamit Bakırcı da eşlik etti.

Başbakan Üstel, duyarlı iş insanlarının da katkılarıyla yatırımları sürdürdüklerini, bugün de Karpaz bölgesinde özel eğitim merkezi yapımı için adım atıldığını ve çağdaş modern bir binaya kavuşacaklarını, Yenierenköy Lisesi'nde de çocukların hizmetine sosyal aktivite alanı kazandırıldığını kaydetti.

TİKA tarafından desteklenen Karpaz Araştırma İstasyonu’nun da bölgeye kazandırıldığını ifade eden Üstel, “Karpaz KKTC’nin incisidir. Burada yaşayan kadınlarımızı gençlerimizi desteklemek için çalışıyoruz, bizim vazgeçilmezimizdir” dedi.   

Yenierenköy’deki eski sağlık ocağının belediyeye devredileceğini ve binanın sosyal aktivite alanı yapılacağını ifade eden Üstel, bölgede spor alanları yaratılacağını, mevcut sahanın da ihaleye çıkılarak, gereken onarım adımlarının atılacağını anlattı.

Karpaz bölgesindeki kadınlar, gençler ve çocukların, bölge insanının, vazgeçilmezleri olduğunu, bu yatırımların da bunu gösterdiğini belirten Üstel, bölgede kadınlara yönelik verilecek destekleri anlattı ve amaçlarının, kadın girişimcilerin artması, ekonomiye ve üretime kazandırılması olduğunu vurguladı.

Üstel, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının da eğitimlere devam ettiğini ifade ederek, bölgeye yönelik destek ve yatırımların süreceğini söyledi.

Erenköy-Karpaz Belediye Başkanı Hamit Bakırcı da, bölgeye yönelik verilen sözlerin yerine getirilmesinden ve halka yönelik sosyal yatırım desteklerine teşekkür ederek, tüm bunları sevinçle karşıladıklarını ve göz ardı edilen Karpaz bölgesinin değerini yükseltmek için çalışmaya devam edeceklerini söyledi. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar