Üstel: Gençler ülkenin kaderini belirleyecek

17 Mayıs 2024

A
A

Başbakan Üstel, Esin Leman Lisesi öğrencilerini kabulünde, gençlerinin geleceğin yöneticileri olacağını ve ülkenin kaderini belirleyeceğini söyledi.

ZgotmplZ

Başbakan Ünal Üstel, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı çerçevesinde Esin Leman Lisesi öğrencilerini kabul etti.

Başbakan Üstel, Başbakanlık Şeref Salonunda gerçekleşen kabulde yaptığı konuşmada, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gençlere armağan ettiği 19 Mayıs'ın ulusal mücadelenin başlangıç noktasını oluşturduğunu ve bugün Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü yılını kutladığını hatırlattı.

Üstel, şimdinin gençlerinin geleceğin yöneticileri olacağını ve ülkenin kaderini belirleyeceğini söyleyerek, gençlere verdikleri önemin bir göstergesi olarak hükümet ve Ulusal Birlik Partisi'nin yarın Boğaz Piknik Alanında bir gençlik şöleni düzenleyeceğini kaydetti.

Esin Leman Lisesi Müdür Muavini Hatice Özler Şahin de, yeni bir okul olan Lisenin 272 öğrencisi ile yoluna devam ettiğini belirterek, 19 Mayıs dolayısıyla Başbakanlıkta olmanın gururunu yaşadıklarını kaydetti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar