Üstel, Azerbaycan medyasının ilgi odağı oldu

15 Haziran 2024

A
A

Şuşa’da bulunan Başbakan Üstel, Azerbaycan medyasının ilgi odağı oldu. Birçok medya kuruluşuna özel demeç veren Üstel, Azerbaycan halkına ve Türk dünyasına önemli mesajlar verdi.

ZgotmplZ

Başbakan Ünal Üstel, Türk Devletleri Teşkilatı Uluslararası Konferansı için bulunduğu Şuşa’da Türk devletleri teşkilatına üye diğer ülke temsilcileri ile bir araya geldi.

Üstel, temasları sırasında muhatapları ile, Kıbrıs Türk halkının Türk dünyasından beklentilerini paylaşırken, kendisine gösterilen ilgiye teşekkür etti.

Başbakan Üstel, uluslararası medyanın da ilgi odağı oldu. Birçok medya kuruluşuna özel demeç veren Ünal Üstel, Azerbaycan halkına ve Türk dünyasına önemli mesajlar verdi.

Üstel, "Biz tek milletin  kardeş devletleriyiz. Hasret bitmiştir. Şimdi kucaklaşma zamandır. İlişkilerimiz on yıllardır süren ayrılığın acısını çıkarırcasına hızla gelişiyor ve hızlı şekilde ilerliyor.” dedi.

Üstel, Türk dünyası içerisinde KKTC’nin görünürlüğünün her geçen gün arttığına işaret ederek, iş birliği ve diyaloğun yakın gelecekte daha da artacağını, Kıbrıs Türk halkının dünya ile kucaklaşmasında Türk devletlerinin öncülük etmesinden mutluluk duyacaklarını vurguladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar