Üç farklı kazada 3 sürücü de alkollü çıktı

4 Şubat 2024

A
A

Lefkoşa, Gazimağusa ve Girne'de meydana gelen trafik kazalarında üç sürücü de alkollü çıktı. Ayrıca biri ehliyetsiz olan sürücüler tutuklandı.

ZgotmplZ PGM Arşiv

Lefkoşa, Lefkoşa –Gazimağusa Ana Yolu ve Girne- Alsancak Ana Yolu'nda  meydana gelen trafik kazalarında üç araç sürücüsü de alkollü araç kullanmaktan, biri ilaveten ehliyetsiz olmaktan tutuklandı.

Lefkoşa'da ehliyetsiz 20 yaşındaki Alfred Daramy (E), Dr. Fazıl Küçük Caddesi’nde 134 miligram alkollü içki tesiri altında yönetimindeki RB 721 plakalı salon araçla soldan birinci şeritte doğu istikametine doğru seyrettiği sırada, Okmar Market önlerinde soldan ikinci şerite girdi ve trafik sıkışıklığı nedeniyle duran LZ 406 plakalı salon araca çarptı. Sürücü tutuklandı.

Dün saat 10.30 sıralarında meydana gelen kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Mağusa-Lefkoşa Ana Yolu'nda Lefkoşa istikametinde ER 486 plakalı araç ile 229 miligram alkollü içki tesiri altında seyrederken direksiyon hakimiyetini kaybedip yolun solundan çıkan ve yol kenarında bulunan bir iş yerine ait levhaya çarpan Yaşar Kırşan (E-53), tutuklandı.

Dün saat 18.00 sıralarında meydana gelen kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Girne-Alsancak Çevre Yolu'nda 130 miligram alkollü içki tesiri altındayken yönetimindeki 33 BER 35 plakalı araç ile kaza yapan Habibe Alkış (K-20) tutuklandı.

Alkış, Girne istikametinde seyrederken GAÜ dönel kavşağında direksiyon hakimiyetini kaybederek dönel kavşağın bordür taşlarına çarptı. Çarpmanın etkisiyle kontrolsüzce yoluna devam eden araç yolun solundan çıkarak sağ kısmı üzerine devrilerek durdu.

Bu sabah saat 02.40'ta meydana gelen kaza sonucunda araçta yolcu olarak bulunan ve hafif yaralanan Kevser Dere (K-21) Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından taburcu oldu.

Soruşturma devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar