Tütün paketinde hintkeneviri bulundu

Kamalı Haber, 6 Mayıs 2024

Güncelleme: 6 Mayıs 2024

A
A

Lefkoşa'da yapılan trafik kontrolü sırasında aracındaki tütün paketinde bir gram uyuşturucu bulunan zanlının, teminat şartıyla tutuksuz yargılanmasına emir verildi.

ZgotmplZ Kamalı Haber

Lefkoşa’da trafik ekipleri tarafından yapılan kontrolde tasarrufunda uyuşturucu madde bulunarak tutuklanan zanlı E.U. yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Olayla ilgili bulguları aktaran polis, 28 Nisan saat 02.00 sıralarında, Bedrettin Demirel Caddesi üzerinde Lefkoşa Polis Müdürlüğü trafik ekiplerinin kontrol amaçlı durdurduğu PF 128 plakalı araçta yapılan aramada, E.U.'ya ait tütün paketi içerisinde yaklaşık bir gram ağırlığında hintkeneviri tespit edilerek emare alındığını söyledi.

Zanlının suçüstü tutuklandığını ve mahkemede kendisine verilen 2 gün tutukluluk süresi içerisinde, uyuşturucu maddeyi kimden aldığına dair itiraf içerikli gönüllü ifade verdiğini açıklayan polis, zanlının evinde yapılan aramada kanunsuz herhangi bir şey bulunamadığını ifade etti. Polis memuru, soruşturmanın tamamlandığını belirterek, zanlının teminata bağlanmasını talep etti. 

Yargıç, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 30 bin TL nakit teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber iki kefilin 400’er bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar