Türkmenistanlılara silah teminine yardım etti

Kamalı Haber, 30 Mayıs 2024

A
A

Lefkoşa'da bir market otoparkında silah ve mermilerle yakalanan iki Türkmenistanlı ile silahın temin edilmesine yardımcı olduğu tespit edilen bir kişi daha yakalandı. Zanlı, teminat şartıyla, tutuksuz yargılanacak.

ZgotmplZ

Lefkoşa Polis Müdürlüğüne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi ve Adli Şube ekiplerince yapılan operasyon neticesinde silahla yakalanan Türkmenistanlı B.E. ile B.H. ve suç ortağı olduğu düşünülen H.K.,’nin ardından H.H. de tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olguları aktaran polis, 5 Mayıs 2024 tarihinde saat 01.00 raddelerinde, Lefkoşa'da üzerinde faaliyet göstermekte bir marketin otoparkında, Lefkoşa Polis Müdürlüğü Cürümleri Önleme Şubesi ve Adli Şube Amirliği ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon neticesinde zanlı B.E. tarafından, zanlı B.H.’ye verilen bir adet seri numarası olmayan 9 mm çapında tabanca, şarjörü ve şarjör içerisinde 4 adet 9 mm çapında canlı mermi tespit edilerek zanlıların suçüstü gereğince tutuklandığını söyledi. 

Yapılan soruşturma sonucu BE.'nin tabancayı alması için İ.K. ile H.H.'nin yardım ettiğinin belirlendiğini söyleyen, polis, diğer 3 zanlının geçtiğimiz hafta teminata bağlandığını anımsatarak, huzurda bulunan zanlı H.H. hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını belirterek, teminat talep etti. 

Yargıç, zanlının 100 bin TL nakit teminat yatırması ve 2 kefilin 700 bin TL kefalet senedi imzalaması, yurt dışına çıkışının yasaklanması ve haftada bir gün ıspat-ı vücut yapmasına emir verdi. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İLGİLİ HABERLER


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar