Töre, Sarı Saltuk Paneli'nde konuştu

31 Mayıs 2024

A
A

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, katıldığı "Sarı Saltuk Paneli" programında yaptığı konuşmada, milli değerlerin gençler tarafından öğrenilmesi ve Türk kültürü ile maneviyatının gelecek nesillere aktarılmasının önemine değindi.

ZgotmplZ

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Yerleşkesi'nde düzenlenen "Sarı Saltuk Paneli" programına katıldı.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Yerleşkesi;  Yunus Emre Enstitüsü; Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Derneği Kültür, Eğitim ve Yardımlaşma Derneği işbirliğinde düzenlenen panelde Sakarya Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Hacı Musa Taşdelen ve Araştırmacı/Yazar Şefik Kantar sunum yaptı.

TÖRE: MİLLİ DEĞERLERİN GENÇLER TARAFINDAN ÖĞRENİLMESİ ÖNEMLİ

Töre etkinlikte yaptığı konuşmada milli değerlerinin gençler tarafından öğrenilmesi ve Türk kültürü ile maneviyatının gelecek nesillere aktarılmasının önemini anlattı.

Töre, Türklerin tarih sahnesinde cihan milleti olarak yer aldığını, dünyadaki emperyalist güçlerin kontrolü altına girmesinin mümkün olmadığını ifade etti.

Türk milletinin gittiği yere medeniyet götürdüğünü söyleyen Töre, yerli halka ise Türk milletinin hoşgörü ile davrandığını kaydetti.

Balkanların birçok yerinin ecdat yadigarı eserlerle dolu olduğunu belirten Töre, Sarı Saltuk’un da bu isimlerden biri olduğunu kaydetti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar