Tatar'dan; ülkedeki huzurdan, Şampiyon Melekler'e, trafikten Babalar Günü'ne kadar birçok mesaj

16 Haziran 2024

Güncelleme: 16 Haziran 2024

A
A

Cumhurbaşkanı Tatar, halkla bayramlaşarak, önemli olanın ülkede barış ve huzurun devam etmesi olduğunu kaydetti. Şampiyon Melekler'i anan Tatar, ayrıca araç sürücülerine de uyarılarda bulundu.

ZgotmplZ

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve eşi Sibel Tatar, Kurban Bayramı’nın birinci gününde Cumhurbaşkanlığı’nda düzenlenen etkinlikte halkla bayramlaştı.

Halka açık düzenlenen bayramlaşmaya, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Başbakan Ünal Üstel, Yüksek Mahkeme Başkanı Bertan Özerdağ, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu ve eşi, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Sebahattin Kılınç, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Osman Aytaç, bazı bakan ve milletvekilleri, askeri yetkililer, bürokratlar ve halk katıldı.

"ÖNEMLİ OLAN KKTC’DE BARIŞ, GÜVEN VE HUZURUN DEVAM ETMESİ"

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, bayramlaşmada yaptığı açıklamada, Kıbrıs Türk halkının kültür ve geleneklerini yıllardan beri sürdürdüğünü kaydederek, önemli olanın KKTC’de barış, güven ve huzurun devam etmesi olduğunu vurguladı.

Gazze, Ukrayna ve dünyanın diğer bölgelerinde yaşanan çatışmalara dikkat çeken Tatar, bu çağda böyle vahşetlerin ve insanlık dramının yaşanmasına isyan ettiklerini, ancak büyük dünya devletleri ve Birleşmiş Milletler gibi kurumların hiçbir müdahalede bulunmadığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Tatar, bayramda, dargınlıkların, küskünlüklerin, kırgınlıkların geride kalmasının ve birlik, beraberlik, dayanışma içerisinde mücadeleyi sürdürmenin en büyük dileği ve temennisi olduğunu kaydetti.

SÜRÜCÜLERE DİKKATLİ OLMALARI ÇAĞRISI

Son günlerde artan trafik kazalarına değinen ve bundan duyduğu üzüntüyü de paylaşan Tatar, tüm araç sürücülerine dikkatli olmaları çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Tatar, araç sürücülerinin sadece kendileri için değil, karşıdan gelen için de sorumluluk taşıdığına dikkat çekerek, alkol ve süratten uzak durarak, sorumluluklarını yerine getirmeleri temennisinde bulundu. 

Trafik kazasında dün yeni bir can kaybedildiğini hatırlatan Tatar, trafikte hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet, acılı ailelere sabır diledi.

ŞAMPİYON MELEKLER'İ ANDI

Bugün Şampiyon Melekleri de unutmanın asla mümkün olmayacağını söyleyen Tatar, onlar için de rahmet, ailelerine sabır temennisinde bulundu. 6 Şubat Depremi’nde hayatını kaybeden 50 binden fazla insanın yanında, o bölgelerde eski yaşamlarına dönmek için mücadele eden bir çok insanın da olduğunu belirten Tatar, Kıbrıs Türklerinin acılarını yüreklerinde taşıdıklarını söyledi. 

BABALAR GÜNÜ İÇİN MESAJ

Bugünün aynı zamanda babalar günü olduğuna işaret eden Tatar, “Ben bir kez daha hayatta olan ve olmayan tüm babaların gününü kutluyorum.” diyerek, babaların değerinin bilinmesi, hayatta olanlara hürmet ve saygının gösterilmesi ve hayatta olmayanların yad edilmesi gerektiğini kaydetti.

Tebrik kabulünün ardından Cumhurbaşkanlığının bahçesindeki resepsiyona geçen Tatar çifti, burada konuklarla sohbet etti. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar