Tatar, UBP'li gençlerle bir araya gelmekten ''mutlu'' oldu

19 Mayıs 2024

A
A

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 19 Mayıs kapsamında düzenlenen UBP Gençlik şöleninde gençlerle bir arada bulunmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti. Tatar, ''Atatürk’ün dediği gibi gençlerimiz bizim geleceğimizin teminatıdır, umudumuzdur” dedi.

ZgotmplZ

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlenen UBP Gençlik şöleninde yaptığı konuşmada, piknik şöleninde gençlerle bir arada bulunmaktan dolayı duyduğu mutluluğu ifade ederek, vatanını ve ülkesini seven tüm gençleri tebrik etti.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Kıbrıs milli davasını ve mücadelenin uluslararası toplumun birtakım baskılarına boyun eğmeden Anavatan Türkiye’nin tam desteği ile sürdürmeye devam edileceğini belirten Cumhurbaşkanı Tatar, müzakere masası kurulacaksa egemen eşitlik ve eşit uluslararası statü kabul edilmesi gerektiğini ortaya koyduklarını ve bu milli siyasetten geri adım atmayacaklarını söyledi.

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi gençlerimiz bizim geleceğimizin teminatıdır, umudumuzdur” diyen Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs’ta bir anlaşma olacaksa ancak iki devletin iş birliğine dayanan bir anlaşma ile bunun mümkün olabileceğini, KKTC’nin bu anlaşmanın bir parçası olacağını ortaya koymaya devam edeceklerini belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar