Tatar, spora uygulanan ambargoya dikkat çekti

28 Ocak 2024

A
A

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC Tekvando Karate Judo Aikido Federasyonu'nun düzenlediği Martial Arts Oscar Ödül Töreni'nde konuştu.

ZgotmplZ

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Martial Arts Oscar Ödül Töreni’ne katıldı.

Girne Avrasya Tekvando Merkezi’nde düzenlenen törende konuşan Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC Tekvando Karate Judo Aikido Federasyonu Başkanı Eyüp Zafer Gökbilen’in çalışmalarıyla yerli ve uluslararası sporcuların bir araya geldiklerini belirterek, çocuklarını spora teşvik eden ailelere teşekkür etti.

Ülkede yerli ve yabancı çocukların birlikte spor yapmasının önemine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC’de insanlığa yönelik önemli çalışmalar yapıldığını ve sporun birçok dalının gerçekleştirildiğini kaydetti.

Eksikliklerin zamanla giderileceğini anlatan Cumhurbaşkanı Tatar, uluslarası toplumun ülkede spor yapmasının yanında gençlerin KKTC bayrağıyla ülkesini yurtdışında temsil etmesinin önemine vurgu yaptı.

“Uluslararası camianın Kıbrıs Türkü’ne uyguladığı ambargolar onların ayıbıdır” diyen Cumhurbaşkanı Tatar, sporun dostluk, kardeşlik, insanlık ve barış için önemli olduğunu aktardı.

Konuşmasının sonunda çocuklara seslenen Cumhurbaşkanı Tatar, “Çocuklarımızı seviyoruz ve değer veriyoruz. Gelecekte insanlığa büyük hizmetler verecekler. Sizler gelecekte ülkemizde ve kendi ülkenizde yöneticiler olacaksınız. Sizleri şimdiden tebrik ediyorum başarılar diliyorum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar