Taçoy yineledi: Bu ankete gülerim

20 Şubat 2024

A
A

Taçoy, “Başbakan mademki bu kadar güçlü, kurultayı hemen yapsın o zaman.” ifadelerini kullandı.

ZgotmplZ

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Hasan Taçoy, partisine ilişkin yapılan ankete ilişkin değerlendirmede bulundu.

Katıldığı bir televizyon programında konuşan Taçoy, “Bu memlekette kime isterseniz sorun, buna sadece güler.” dedi.

“Ben kimseyi rencide etmek istemem, ancak ben sadece gülerim. Anketi fazla ciddi bulmadım. İsteyen bir mikrofon alsın, sokağa çıksın ve vatandaşa sorsun. Gerçek anket odur. Eğer başbakan bu kadar güçlüdür ve seçimi kazanabilir hemen yarın kurultay yapsın.” ifadelerini kullanan Taçoy,  bir an önce kurultay tarihinin belirlenmesi gerektiğini kaydetti.

Hasan Taçoy, “Kurultay yapsın, çünkü zaman kendisinin aleyhine çalışmakta. Bizim istediğimiz demokrasinin kazanılmasıdır. Bizim istediğimiz bu ülkeye demokrasinin yeniden tesis edilmesidir. Atama veya görevlendirme, adı her ne isterse olsun, ülkeye ve siyasetimize yakışmayan bir davranış oldu. Bundan vatandaşlar kadar siyasetçiler de şikayetçidir. Bir an önce bu demokratik yarış yapılmalıdır ki bunu ortadan kaldıralım.” ifadelerini kullandı.

"CİDDİYE ALINACAK VERİ YOK"

Ankette konu edilecek ciddiyette herhangi bir veri bulunmadığının altını çizen Taçoy, bu noktadan önce altını çizmek istediği başka bir nokta bulunduğunu söyledi.

“Son derece acemice ve tezgah olduğu çok açık olan bu anketin içerdiği veriler elbette değersiz. Önemli olan bu anketin kimler tarafından yapıldığı ve en önemlisi de sponsorunun kim olduğudur. Bu gibi anket oyunlarını geçmişte çok gördük. Artık tam da modası geçti derken, o yıllarda kaldığı anlaşılan bir zihniyet tarafından yeniden denendiğini gördük. Belli ki birileri hala bu ülkede eski moda numaralar ile halkı kandırabileceğini düşünmekte.” ifadelerini kullanan Taçoy, anketin içeriğine ilişkin olarak değinmek istediği tek noktanın, Ulusal Birlik Partisi’nin ve doğal olarak da ülkenin yeni siyasetçileri olacak olan isimlerin maruz kaldığı haksızlık olduğunu kaydetti.

"BU GİBİ TEZGAHLARA UMUT BAĞLAMIŞ OLANLARA ÜZÜLDÜM"

“Kim olduğu çok açık olan bir ismin, koltuk uğruna siyasetin geleceği olan isimleri ‘figüran’ olarak kullanmak istemesi en basit tabiriyle üzücüdür.” diyen Taçoy, “UBP’nin ve geleceğin umudu olan bu isimler adına değil, çünkü bu toplum onların ne kadar değerli olduklarının bilincinde, esas bu gibi tezgahlara umut bağlamış olanlara üzüldüm. Çünkü söz konusu isimlerin değerlerini, kapasitelerini ve kalitelerini tüm halkımız gibi ben de bilmekteyim. Bu parti geleceğe bu isimlerle yürüyecek. Hiç kimsenin şahsi siyasi ihtirasları uğruna kimseyi karalamaya ya da altta göstermeye hakkı yoktur. İşte biz bunun için 'demokrasi' diyerek yola çıktık. Partimizin yeniden demokrasiye kavuşmasını bunun için kendimize hedef koyduk. 'Ben' eksenli değil, 'biz' temelli bir siyaset için, partimizi demokrasiye kavuşturmak ve ülkemize hizmet için çıktığımız yoldan bizi bu tür düzmece anketlerin çevireceğini umanlar mutlaka hüsrana uğrayacaklardır.” dedi.

Partiye son dönemde kontrolsüz bir şekilde üye kaydı yapıldığını da savunan Taçoy, Başbakanlık’ta görevli bir bürokratın ilçe yönetimlerinin bilgisi dışında yeni üye kaydı yapmakta olduğunu söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar