Şenkul isyan etti: Yazıklar olsun, gencecik insan resmen katledildi

24 Mart 2024

Güncelleme: 24 Mart 2024

A
A

Girne Belediye Başkanı Şenkul, Girne’de dün meydana gelen ölümlü kazaya ilişkin, gencecik bir insanın katledildiğini belirterek, "gündüz vakti trafiğin yoğun olduğu bir yolda böyle bir kaza nasıl olabilir" diye sordu.

ZgotmplZ MYK Haber

Girne’de Bedrettin Demirel Caddesi'nde meydana gelen trafik kazasında yoldan çıkan aracın kaldırımdaki yayalara çarpması sonucu 22 yaşındaki Cihan Yüksel hayatını kaybetti, kazada yaralananların sayısı biri ağır olmak üzere dörde çıktı.


 
Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, kazaya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Söyleyebileceğim tek şey yazıklar olsun. Gündüz vakti trafiğin yoğun olduğu bir yolda böyle bir kaza nasıl olabilir, kaldırımda yürüyen gencecik bir insan resmen katledildi” dedi.

Polis ceza yazmaktan bizler hız tümseği koymaktan yorulduk, trafik teröristleri ölüm saçmaktan yorulmadı çünkü bu ülkede sistem olmadığı gibi otorite de kalmamıştır." diyen Şenkul, nüfusun bilinmediği, giren çıkanın kontrolünün kaçtığı, her türlü sahtekarlığa göz yumulduğu sürece kimsenin güvende olmadığını söyledi.

Şenkul açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

"Kaldırımlara demir korkuluk koyulmasını isteyen herkese hak vermekle beraber o işin mantığının yayanın yola atılmaması için olduğunu da söylemem lazım.

Bizim sorunumuz yola atılan yaya değil kaldırıma uçan arabalar, hem de gündüz vakti hem de şehrin göbeğinde…

Kim bilir ne hayallerle şehrimize, ülkemize gelmiş bir öğrenciyi daha tabut ile evine yolluyoruz.

Ailesinden ve sevenlerinden emanetlerine sahip çıkamadığımız için özür diliyorum.

Allah rahmet eylesin."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar