Sendikalar, Arıklı'ya grev yasağının 24 Kasım'da bittiğini hatırlattı: Bir an önce sorunlar giderilsin

10 Kasım 2023

A
A

KTAMS ve Kamu-Sen, Ercan Sivil Havacılık İtfaiyesi'ndeki eksikliklere dikkat çekmek için uyarı eylemi yaptı.

ZgotmplZ

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) ve Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (Kamu-Sen) Sivil Havacılık Dairesi İtfaiyesinde var olan ekipman eksikliklerinin giderilmesi için uyarı eylemi yaptı.

Sivil Havacılık Ercan İtfaiyesi'nde basın açıklaması yapan sendikalar, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı’yı göreve davet ederek, sorunların bir an önce giderilmesini istedi.

"3 AY GEÇMESİNE RAĞMEN BİR ADIM ATILMADI"

Eylemde ilk sözü alan KTAMS Genel Başkanı Güven Bengihan, 20 Temmuz’da yeni binasına taşınan itfaiye çalışanlarına, binadaki eksikliklerin en kısa sürede giderileceği sözünün verildiğini ancak 3 ay geçmesine rağmen bir adım atılmadığını ifade etti.

Güven Bengihan, mevcut sorunların daha da büyüdüğünü, binada yeterli elektrik olmaması nedeniyle, kurulan 2 jeneratörün patladığını, su motorlarının yandığını aktardı. KTAMS Başkanı Bengihan, şu an üçüncü jeneratörün devrede olduğunu kaydederek, bir an önce bu sorunun giderilmesi gerektiğini belirtti.

"GREV YASAĞI 24 KASIM’DA BİTİYOR" HATIRLATMASI

Konuşmasında itfaiyedeki alarm-anons sistemi, hidratlardaki su, acil durum garaj kapısı ve EBS sistemi gibi sorunların da giderilmediğini ifade eden Bengihan, Ercan Havalimanı’ndaki grev yasağının 24 Kasım’da biteceğini  anımsatarak, Bakan Arıklı’yı göreve davet etti.

Bakanlar Kurulu, Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası'nın (HTKS) 24 Eylül Pazar günü Ercan'da yapmayı planladığı grevi 60 gün süreyle ertelemişti.

"BİR AN ÖNCE İTFAİYEYE 2 ARAÇ ALINMASI GEREK"

Kamu-Sen Başkanı Metin Atan da konuşmasında Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı’yı, göreve davet etti, sorunları gelip yerinde görmesini istedi.

Altyapıdaki sıkıntıların giderilmemesi halinde sorunların daha da büyüyeceğini öne süren Atan, bir an önce itfaiyeye 2 araç alınması gerektiğini kaydetti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar