Sarhoş olup çevreyi rahatsız edince 1000 gündür kaçak yaşadıkları belirlendi

Kamalı Haber, 27 Mayıs 2024

A
A

Lefkoşa’da alkollü halde çevreye rahatsızlık verdikleri gerekçesiyle tutuklanan iki şahsın, 1000 günden bu yana ülkede kaçak olarak yaşadıkları belirlendi.

ZgotmplZ Kamalı Haber

Lefkoşa’da alkollü şekilde bağırıp rahatsızlık yaratan, ülkede kaçak yaşadıkları da ortaya çıkan D.M.M.ve V.M.M. tutuklanarak, “KKTC'de izinsiz ikamet etmek”, “sarhoşluk”, “rahatsızlık ve uygunsuz tavır ve harekette bulunmak” suçlamalarıyla bugün Lefkoşa Kaza Mahkemesi'ne çıkarıldı.

Mahkemeye bilgi veren polis, zanlıların 25 Mayıs günü 02.30 sıralarında Şht. Erdoğan Yıldız Sokak üzerinde, yüksek sesle anlaşılmayacak şekilde bağırıp çağırarak rahatsızlık yapıp, huzursuzluk çıkartacak biçimde ellerini ve kollarını gelişigüzel sallamak sureti ile makul mazeretleri olmaksızın uygunsuz tavır ve harekette bulunduklarını belirtti. 

Polis suçüstü hali gereği tutuklanan zanlılardan D.M.M.'nin 362 promil, V.M.M.'nin ise 372 promil alkollü olduğunun tespit edildiğini aktardı.

Polis, muhaceret kayıtlarından yapılan kontrolde D.M.M.'nin 29 Kasım 2019 tarihinden itibaren toplam bin 639 gün, V.M.M.'nin ise 13 Haziran 2021 tarihinden itibaren toplam bin 79 gündür KKTC'de izinsiz ikamet ettiklerinin belirlendiğini kaydetti.

26 Mayıs'ta her iki zanlının da Lefkoşa Kaza Mahkemesi huzuruna çıkartılarak aleyhlerinde 2 gün süre ile ek tutukluluk alındığını anımsatan polis, soruşturmanın tamamlandığını, zanlıların serbest kalması halinde "KKTC'de izinsiz ikamet etmek" suçunu işlemeye devam edeceklerini belirterek, zanlıların, davaları görüşülene kadar Merkezi Cezaevi'nde tutuklu kalmalarını talep etti.

Polisin ardından söz hakkı verilen D.M.M., okumaya geldiğini, evlenip çocuk yapınca ailesinin para göndermeyi kestiğini, bu nedenle muhaceret işlemlerini yapamadığını söyledi. 

Mahkeme, ikamet izinsiz suçunun 6 aya kadar hapis öngören ve gün geçtikçe yaygınlaşan bir suç olduğunu belirterek, zanlıların 20 günü aşmayacak bir süreyle cezaevine gönderilmesine emir verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar