Sahte doktor operasyonunun detayları ortaya çıktı

12 Kasım 2023

Güncelleme: 12 Kasım 2023

A
A

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği (KTTB) ile polis iş birliğinde yapılan baskın neticesinde kaçak estetik müdahale yapan, hekim olmayan kişilere yönelik yapılan operasyonun detayları ortaya çıktı. Olayla ilgili 3 şahıs tutuklandı.

ZgotmplZ

Lapta'da vatandaşın sağlığını hiçe sayarak tıbbi müdahale yapan sahte doktorlara yönelik operasyon düzenlendi.

KTTB tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Lapta’da dün yapılan polis operasyonunda “sahte doktorlar” hasta üzerinde tıbbi medikal işlem yaparken tespit edilerek tutuklandığı bildirilmişti.

Yapılan açıklamada, “Adaya yurt dışından gelen ve hekim olmadığı halde kiraladıkları bir evde hastalara dolgu ve botoks gibi medikal işlem uygulayan kişiler, düzenlenen baskın sonucu tutuklanarak Lapta Polis Karakolu’na götürüldü. KTTB’ye kayıtlı olmayan hekimlerin ya da hekim olmayan kişilerin, medikal işlem yapmasının yasalarımıza aykırı olduğunu tekrardan hatırlatır, halk sağlığı için ciddi risk oluşturan bu duruma karşı polis ile iş birliği içinde operasyonların devam edeceğini duyururuz” ifadelerine yer verilmişti.

Polis Basın Subaylığı'ndan yapılan yazılı açıklama ise operasyonun detaylarına yer verildi.

Dün saat 16.00 sıralarında Alsancak'ta  E.P.(K-27), S.K.(K-30) ve F.G.(E-20)’nin, Tabipler Birliği'ne üye olmadıkları halde, bir şahsa dudak dolgusu işlemi yaptıkları tespit edildi.

Olay sonrası harekete geçen polis ekipleri ilgili üç sahte doktoru yakaladı.

Şahıslar tutuklandı. 

Polisin olayla ilgili olarak soruşturması devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar