Restorancılardan hükümete çağrı: Bir an önce ortak müşterekte buluşulup kriz çözülmeli

22 Mayıs 2024

Güncelleme: 22 Mayıs 2024

A
A

Restorancılar Birliği, kasap ve hayvancıyı ortak noktada buluşturmak amacıyla dünkü eylemde olduklarını belirterek, hükümeti tüm paydaşları acilen bir araya getirip, konuya kalıcı çözüm bulmaya çağırdı.

ZgotmplZ

Restorancılar Birliği, Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği’nin eylemini değerlendirerek, “Halkımız ve üyelerimiz, en azından Güney komşumuzun fiyatlarıyla ete ulaşım hakkına sahiptir” açıklaması yaptı.

Birlik’ten yapılan açıklamada, ilk günden beri piyasadaki tüm ürünlerde ama özellikle kırmızı etteki fahiş fiyat uygulamasına dikkat çektikleri belirtildi.

“Konuya bakış açımız her zaman diyalogdan yana olmuş, ilk açıklamamızdan son açıklamamıza kadar tüm paydaşların hükümetin çağrısıyla bir araya gelme zorunluluğunu belirtmiş ve bu konunun çatışmayla değil ancak ortak akılla çözülebileceğine vurgu yapmıştık” denilen açıklama şöyle sürdü:

“Buradan hareketle, artık kaosa sürüklenmiş ve et tedarik zincirinin bile krize girdiği et krizi ile ilgili diğer sivil toplum örgütleri ile birlikte inisiyatif alarak, kasap ve hayvancıyı ortak müşterekte buluşturmak üzere eylemdeydik. Eylemin içeriği ve taleplerle ilgili olumlu/olumsuz bir pozisyonumuz olmamakla birlikte tek duruşumuz aynı gemide olduğumuzdan hareketle ortak aklın oluşması yönündedir.

Halkımızın ve üyelerimizin en azından Güney komşumuzun fiyatlarıyla ete ulaşım hakkına sahiptir. Yeniden hükümeti bir an önce tüm paydaşları bir araya getirerek bilimsel veriler ışığında, gerekirse acilen tüm paydaşların içerisinde bulunan bir toplantı düzenleyerek kalıcı çözüm bulmaları yönünde çağrıda bulunuruz. Aksi halde kaybeden üyelerimiz ve halkımız olacaktır.”

Restorancılar Birliği Başkanı Arif Bayraktar, dünkü eylem sırasında birliktelik mesajı vererek, “Bütün üretici kardeşlerimizle birlikte olacağız.” demişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İLGİLİ HABERLER


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar