Muhtarlara mali destek için ''ivedilik'' kabul edildi

12 Şubat 2024

Güncelleme: 19 Şubat 2024

A
A

Muhtarlara aylık olarak, asgari ücretin yüzde 95'i oranında maddi katkı sağlamayı amaçlayan Köy ve Mahalle İhtiyar Heyetleri (Değişiklik) Yasa Tasarısı'nın ivediliği Meclis Genel Kurulu'nda kabul edildi.

ZgotmplZ

Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesinin gündeminde bulunan Köy ve Mahalle İhtiyar Heyetleri (Değişiklik) Yasa Tasarısının ivedilikle görüşülmesine ilişkin tezkeresi okundu.

Tezkereye ilişkin söz alan CTP Milletvekili Erkut Şahali, Muhtarların devlet tarafından desteklenmesinin önemine vurgu yaparak, “Asgari ücretin yüzde 95'i oranındaki katkı elzemdir” dedi.

Başbakan Ünal Üstel de tezkereye ilişkin söz alarak, muhtarların aldığı katkının yeterli olmadığı konusunda herkes hemfikir olduğunu ifade etti ve katkının asgari ücretin yüzde 95’i oranına çıkacağını söyledi.

Muhtarlık binalarının çoğunun atıl vaziyette olduğunu da anlatan Üstel, bu binaların 140’ının bakım ve onarımının tamamlandığını, gerisinin ise 2024 yılı içinde tamamlanacağını kaydetti.

Şahali “Tasarı doğru ve gerekli” diyerek, CTP’nin oyunun olumlu olacağını belirtti.

Konuşmaların ardından, Köy ve Mahalle İhtiyar Heyetleri (Değişiklik) Yasa Tasarısı'nın ivedilikle görüşülmesine ilişkin tezkere oy birliği ile kabul edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar