Mengünoğul'dan 40'ıncı yıl mesajı: KKTC'nin varlığını koruyacağız

15 Kasım 2023

Güncelleme: 15 Kasım 2023

A
A

Ocak Partisi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Temsilcisi Ersin Mengünoğul, KKTC’nin 40'ıncı Kuruluş Yıl Dönümü dolayısıyla tebrik mesajı yayımladı.  

ZgotmplZ Ersin Mengünoğul / Facebook

Ocak Partisi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Temsilcisi Ersin Mengünoğul, KKTC’nin 40'ıncı Kuruluş Yıl Dönümü dolayısıyla tebrik mesajı yayımladı.

Mesajında, “Tarihi ve ahdi yükümlülüklerimiz çerçevesinde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bayrağının karada olduğu gibi, denizlerde ve göklerde de gururla dalgalanması için her türlü gayreti göstereceğiz.” diyen Mengünoğul, "Maruz kaldığı haksızlık, baskı ve zulümler karşısında asil mücadelesini cesurca sürdüren Kıbrıs Türkü'nün, 15 Kasım Kuruluş Yıl Dönümünü, 15 Kasım Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyorum. istikbal ve istiklalimiz için mücadele eden tüm şehit ve gazilerimizi şükran ve rahmetle yad ediyorum. Türkiye, KKTC ve Kıbrıs Türkünün yanında olmayı sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

"KKTC’NİN VARLIĞINI, HAK VE MENFAATLERİNİ KORUYACAĞIZ"

Ersin Mengünoğul, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Avrupa Birliği başta olmak üzere kimsenin Kıbrıs Türkü'nü Rum oyunlarının esiri haline getirmeye hakkı yoktur. Anavatan ve garantör ülke olarak, milli davamız Kıbrıs'ın ve Kıbrıs Türkü'nün yanında yer almaya devam edeceğiz.

Özellikle Kıbrıs Türklerinin, Doğu Akdeniz'de tespit edilen hidrokarbon kaynakları üzerindeki haklarının gasp edilmesine asla izin vermeyeceğiz. Geçmişte Kıbrıs Türkü'nün varlığına yönelik tehditleri nasıl bertaraf etmişsek, bundan sonra da hak ve menfaatlerini aynı şekilde korumakta kararlıyız. 

Bu iftihar günümüzde , Türk milletinin ayrılmaz parçası olarak gördüğümüz Kıbrıs Türkü'nün bağımsızlık coşkusunu ve sevincini bir kez daha paylaşıyoruz. Şahsım ve Türkiye'deki kardeşlerimiz adına , mensubu olduğum Ocak Partisi adına 15 Kasım Cumhuriyet Bayramını gönülden tebrik ediyorum. Aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi hürmetle yad ediyor, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne ve Kıbrıs Türk halkına Rabbim'den huzurlu, güvenli ve müreffeh bir gelecek diliyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar