KTOEÖS, riskli binalarda ders yapılmak zorunda kalındığını savundu

19 Mart 2024

A
A

KTOEÖS, Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi'nde açıklama yaparak, okulda deprem riski tespit edildiğini, ancak herhangi bir çalışmanın yapılmadığını ifade etti.

ZgotmplZ

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS), “süregelen sorunlar” gerekçesiyle Gazimağusa Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesinde bu sabah basın açıklaması yaptı.

KTOEÖS Genel Sekreteri Tahir Gökçebel, meslek liselerinin toplumun üretim damarı olması gerektiğini belirterek, Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesinin köklü ve topluma çok katkı sağlayan bir okul olduğunu söyledi.

Okulda süregelen sorunlar olduğunu ifade eden Gökçebel, okulun binasında geçen yıl deprem riski tespit edilerek, öğrencilerin dört farklı okula dağıtıldığına işaret etti.

Gökçebel, “Sözde bu yıl risk analiz raporları çıkarılarak okulda çalışma başlatılacaktı ancak hiçbir şey yapılmadı. Okula sadece iki konteyner sınıf getirildi.” dedi.

Sendikanın talebine rağmen deprem risk raporlarının yayımlanmadığını belirten Gökçebel, “İnşaat mühendislerinin iddiasına göre olası deprem durumunda okulların yüzde 80’i yıkılacak; bu bilgi toplumdan saklanıyor.” dedi.

Bakanlığın meslek liselerinin ihtiyaçlarına cevap vermediğini iddia eden Gökçebel, “Öğrenci ve öğretmenlerin riskli binalarda ders yapmak zorunda olduğunu” sözlerine ekledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar