KTAMS: Sağlıkta keyfi görevlendirmeler devam ediyor

14 Şubat 2024

A
A

Sağlıktaki görevlendirmelerin hukuka aykırı olduğunu belirten KTAMS, Sağlık Bakanı ve Başbakan'a gereğini yapın diyerek seslendi.

ZgotmplZ

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Başkanı Güven Bengihan, Başbakan ve Sağlık Bakanını sağlık personeli görevlendirmelerinde yasa ve tüzüklere uymaya davet etti.

Bengihan yaptığı yazılı açıklamada, sendikanın, sağlık hizmetlerindeki hukuka aykırı olduğunu belirttiği idare anlayışını daha önce de protesto ettiğini, geçen ay Kamu Sağlık Çalışanları Nakil Tüzüğü’ne uymayan görevlendirmeler için dava dosyaladıklarını kaydetti.

"İYİ İDARE YASASI'NA AYKIRI UYGULAMALAR"

Sağlık Bakanının buna rağmen keyfi uygulamaların devam ettiğini, Nakil Kurulunu toplamadan görevlendirmeler yaptığını iddia eden Bengihan, “çalışanlar arasında ayrım yaparak hak-hukuk tanımayan bu uygulamaların İyi İdare Yasası’na aykırı” olduğunu savundu.

Bengihan, “Göreve gelirken, Anayasa ve yasalara uyacağına ve uyulduğunun takipçisi olacağına dair yemin edenlerin hukuktan uzaklaşması kabul edilemezdir.” dedi.

Sağlık Bakanını çalışanlar arası ayrım yapmaktan vazgeçerek yasalara ve tüzüklere uymaya davet eden Bengihan, Başbakan Ünal Üstel’in de meselenin takipçisi olarak bu hususta gereğini yapmasını istedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar