KSTU hissedarı Serdal Gündüz'ün duruşması ertelendi

24 Mayıs 2024

A
A

KSTU soruşturma kapsamında tutuklu olarak yargılanan üniversite hissedarı Serdal Gündüz, yeniden mahkemeye çıkarıldı. Duruşma, beklenen evraklar olduğu gerekçesiyle 30 Mayıs'a ertelendi.

ZgotmplZ

Polis Genel Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Amirliği tarafından Güzelyurt’ta Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi'nde (KSTU) yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanarak iki ay süreyle cezaevine gönderilen okulun direktörü ve hissedarlarından Serdal Gündüz, bugün yeniden Güzelyurt Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mahkeme, davanın 30 Mayıs’a ertelenmesine karar verdi.

Bugünkü duruşmada iddia makamı adına mahkemede hazır bulunan Savcı Fatma Damdelen, beklenen evrakların bulunduğunu belirterek, Serdal Gündüz’ün tutukluluğunun devamını ve davanın başka bir tarihe tehir edilmesini talep etti.

Damdelen, davaları hızlı bir şekilde getirmek için gerekli çabanın da harcandığını ifade etti.

Zanlı avukatı Doğa Zeki ise müvekkilinin iki davasının hazır olduğunu söyledi, “Ancak başka dosyalar daha gelecek. Bu dosyalarla da ilgili eksiklikler olacak. Süreç uzayacak.” dedi.

Güzelyurt Kaza Mahkemesi Yargıcı, davanın 30 Mayıs’a ertelenmesine emir verdi.

SERDAL GÜNDÜZ'ÜN ALEYHİNDEKİ SUÇLAMALAR

Serdal Gündüz aleyhinde, “sahtekarlıkla banka ödeme emri”, “suç geliri aklama”, “sahte belge düzenleme ve tedavüle sürme”, “dolandırıcılık” ve “sahtekarlıkla para temini” suçlamaları bulunuyor.

5 Mart 2024'te çıkarıldığı mahkemede; tutuklu yargılanmak üzere iki ayı geçmeyecek süre ile cezaevine gönderilen Serdal Gündüz'ün, tutukluluk süresinin dolması nedeniyle 9 Mayıs 2024 tarihinde tekrar çıkarıldığı mahkemede ise davalarından kaçma ihtimali olduğu gerekçesiyle, üç ay süreyle cezaevine gönderilmesi emri verilmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İLGİLİ HABERLER


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar