Karakaya'dan İsias davasına destek çağrısı

11 Haziran 2024

Güncelleme: 12 Haziran 2024

A
A

Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Başkanı Ruşen Yücesoylu Karakaya, halka, sosyal medya üzerinden İsias davasına destek çağrısında bulundu.

ZgotmplZ

Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Başkanı Ruşen Yücesoylu Karakaya, Adıyaman’a gelmenin kendileri için her zaman çok zor olduğunu ifade ederek, tüm mücadelelerinin başka çocuklar ölmesin diye olduğunu söyledi. 

Karakaya, “Mahkemeden adil bir karar çıktığında, çocuklara verilmiş sözümüzü yerine getireceğiz” dedi. 

Karakaya BRT’de canlı yayın konuğu oldu ve İsias Otel’in yarın yapılacak üçüncü duruşması öncesinde değerlendirmelerde bulundu. 

KARAKAYA: DESTEK İSTEDİ

Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Başkanı Ruşen Yücesoylu Karakaya, canlı yayında, KKTC halkına sosyal  medyada davalarına desteklerini tekrar tekrar dile getirmeleri çağrısında bulundu.

“Bize yanımızda olduklarını tekrar göstersinler. Bu dava bizim geleceğimiz, Türkiye’nin geleceği içindir . Bir nesli yok ettiler, mücadelemiz bunun içindir.” dedi. Sanık Erdem Yıldız’ı yarın mahkemede görmek istediklerini  ama büyük ihtimal bunun olmayacağını ifade eden Karakaya, “Korkuyorlar bizden, en ağır cezayı alacakları için korkuyorlar onun için gelemiyorlar. Yarın sabah 10.00’dan  itibaren mahkeme salonundayız. Lütfen yanımızda olun, gücümüzü göstermemize yardımcı olun.” dedi. 

İKİNCİ DURUŞMADA ALINAN KARARLAR

İsias Otel davasının ikinci duruşması 26 Nisan’da gerçekleşmişti.

Duruşmada, 72 ölü ve 8 yaralının olduğu ana dosya ile 2 yaralının daha olduğu ek dosya birleştirilmişti.

Dört gün süren ilk duruşmanın ardından tek gün süren ikinci duruşmada mahkeme, tutuklu sanıklar Ahmet Bozkurt, Mehmet Fatih Bozkurt ve Erdem Yıldız’ın tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Ayrıca 8 sanığın adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmasına hükmedildi.

Mahkeme, Gazi Üniversitesi dışında mümkünse teknik bir üniversiteden yeniden bilirkişi raporu talep edilmesine karar vererek, bir sonraki duruşma tarihini 12 Haziran saat 10.00 olarak belirledi.

EK KARARLAR VE SORUŞTURMA İZNİ

14 Mayıs’ta mahkeme, Grand İsias Otel'le ilgili bilirkişi raporunun 9 Eylül Üniversitesi tarafından yeniden hazırlanmasına karar verdi. Öte yandan 28 Mayıs’ta Adıyaman Valiliği İl İdare Kurulu, İsias Otel dava dosyasından ayrılan Adıyaman Belediyesi’ndeki kamu görevlileriyle ilgili soruşturma izni verdi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar